„Do utkání jsme vstoupili bez zkušených hráčů Rudolfského a Melouna a začali jsme trochu ustrašeně. Z tří gólů, které jsme inkasovali, byly dva opravdu hloupé. První byl skoro vlastní a druhý po velké chybě po vhazování," mrzelo trenéra Kutné Hory Stanislava Bednáře.

Po využité přesilovce jeho tým začal šlapat. „Od deváté minuty druhé třetiny, kdy jsme využili dobře sehranou přesilovou hru, jsme soupeře válcovali. Dokonce náš výkon ocenili po zápase i rozhodčí, když řekli, že jsme hráli vynikající hokej. Bohužel jsme ale dvakrát netrefili za stavu tři-dva prázdnou bránu. Nicméně s druhou polovinou utkání jsem opravdu spokojený. Bruslili jsme, dostali jsme se do tlaku, měli hodně šancí, ale bohužel se nám ani tak otočit výsledek nepovedlo," uvedl trenér Sršňů.Kutná Hora se trápí v koncovce. „Popravdě nevím, co na to říct. Neumíme dávat góly. Nemáme klid v zakončení, i když to neustále na tréninku cvičíme. Střelba se ale cvičí těžko. Musí to v hráčích také trochu být. Snad se to postupem času zlepší," věří Stanislav Bednář, který dodal: „Osobně jsem počítal, že tak měsíc bude trvat než si hráči zvyknou na novou soutěž a poznají, o co jde. Týmy, které proti nám hrají, jsou sice třeba pomalejší, ale umí si skvěle přihrávat a kotouč jen létá."

V utkání se objevil také jeden novic v kutnohorském dresu. „Podařilo se nám dotáhnout hostování Peška z Kolína, který od druhé třetiny nahradil na ledě Dytrycha. Tomu teprve v pátek sundali sádru. Nicméně na led se ještě vrátil ve chvíli, kdy Javůrek obdržel desetiminutový trest," objasnil kutnohorský kouč.

Další utkání sehrají Sršni na domácím ledě v sobotu 7. října, kdy na zimním stadionu v Kutné Hoře přivítají od 17:30 hodin hokejisty Slaného.

Králův Dvůr - Kutná Hora 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Branky Kutné Hory: Chmelař, Jiráň. Kutná Hora: D. Jelínek - Chmelař, Křeček, Švejda, Havelka, Glaser, Málek, Dytrych, Siváček, Javůrek, Jan Tvrdík, M. Jelínek, Jiráň, M. Šváb, Jiří Tvrdík, Sádlo, Pešek. Trenér Stanislav Bednář.