První třetina zápasu branku nepřinesla, navíc Kutná Hora přišla o svého kapitána Rudolfského. Ten inkasoval tvrdý úder do hlavy, na ledě po něm zůstala velká krvavá stopa, a následně byl převezen do mělnické nemocnice. Zde bylo zjištěno, že má tržnou ránu v obličeji, přeražený nos a lehce pohmožděnou krční páteř.

Ve druhé třetině už začaly padat góly. Jako první se prosadil domácí kapitán Václav Bek. Kutnohorští ale dokázali skóre ještě během druhé dvacetiminutovky otočit. Nejprve zavezl puk do útočné třetiny Jan Tvrdík, z otočky poslal touš před bránu, kde ho tečoval patkou hole do sítě Jelínek. Sršně vyrovnávací branka nabudila a hned o 26 sekund později šli do vedení, když se tvrdou střelou prosadil Meloun.

Zkraje třetí třetiny došlo k nedorozumění v kutnohorské obraně mezi brankářem Hermannem a Jiřím Tvrdíkem II, kterého využil domácí útočník a vyrovnal na 2:2. Nerozhodný stav vydržel ale jen pět minut, poté totiž Siváček prostřelil neratovického brankáře a Kutná Hora znovu vedla. V 51. minutě se Sršni radovali z další branky, ale rozhodčí ji neuznal, navíc přišlo vyloučení Siváčka. Hned po buly v obranném pásmu Sršňů se puk dostal k domácímu Janovskému, a ten prostřelil Hermanna.

Za stavu 3:3 dospělo utkání k samostatným nájezdům. Jako první se prosadil ve 3. sérii kutnohorský Jiří Tvrdík, ale za domácí v kritické chvíli vyrovnal Štukheil. Po třetí sérii se pořadí nájezdníků obrátilo, a tak začínali domácí. Gól přišel až v sérii šesté, kdy Hermanna znovu pokořil Štukheil. Nicméně také kutnohorský Jiří Tvrdík byl i podruhé úspěšný. V sedmé sérii domácí Mareček nedal, naopak Jiří Tvrdík zachoval chladnou hlavu a potřetí nekompromisně proměnil a zajistil tak Kutné Hoře vítězství.

Stanislav Bednář: Nemohli jsme se dostat do hry

„Bylo to hodně tvrdé, důrazné utkání. Soupeř nastoupil do utkání bojovně, zatímco my jsme se od začátku nemohli dostat do hry. Ve druhé třetině se nám podařilo otočit skóre a měli jsme další šance, ale bohužel jsme je neproměnili. Ve třetí třetině jsme udělali zbytečné chyby, které domácí potrestali. Bohužel za našeho vedení tři-dva nám rozhodčí neuznali regulérní gól. Místo, abychom vedli čtyři-dva, tak jsme v oslabení inkasovali a zápas dospěl za stavu tři-tři do nájezdů," zhodnotil utkání s Neratovicemi trenér Kutné Hory Stanislav Bednář.


NERATOVICE – KUTNÁ HORA 3:4 po náj. (0:0, 1:2, 2:1 – 2:3)Branky Kutné Hory: Jelínek, Meloun, Siváček, rozh. nájezd Jiří Tvrdík I.
Kutná Hora: Hermann – Jiří Tvrdík II, Čejka, Siváček, Meloun, Marvan, Švejda, Rudolfský, M. Pipek, Javůrek, Jiří Tvrdík I, Jan Tvrdík, Jelínek, Pácal, Hynek, Sádlo. Trenér Stanislav Bednář.

Adam Procházka, Josef Macháček