Kutnohorští hokejisté rozhodli o své výhře nad Slaným během druhé třetiny

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Hokejisté Kutné Hory mají za sebou další vystoupení v krajské hokejové lize. Tentokrát na svém domácím ledě přivítali celek Slaného, který porazili 5:2.

7.10.2017

Sršni na domácím ledě nadělili Slanému bůraFoto: Deník / Procházka Adam

Po bezbrankové první třetině se v té druhé roztrhl s góly pytel. Hned v její druhé minutě získal kotouč Jan Tvrdík a prostřelil hostujícího brankáře. Slanému se podařilo vyrovnat o dvě minuty později, kdy se při hře čtyři na čtyři dostal k dorážce do prázdné branky hostující kapitán Kubinčák. Sršni ovšem dokázali reagovat, když Švejdovu střelu tečoval Jiráň a vrátil Kutné Hoře vedení.

Navíc v 31. minutě Kutná Hora odskočila na rozdíl dvou branek, kdy Matouš Jelínek zachytil rozehrávku hostí a ranou mezi betony zvýšil na 3:1. Ani to však nebylo z druhé třetiny vše, jelikož se v čase 38:38 podruhé v zápase trefil Jan Tvrdík.

Definitivní rozhodnutí přinesla 50. minuta, kdy najel do útočného pásma Siváček a střelou pod horní tyč upravil na 5:1. Nic na výhře Kutné Hory nezměnila ani branka Sekerky, který se prosadil ve vlastním oslabení. Kutnohorští hokejisté tak zvítězili 5:2.

„Jsem velmi spokojený s tím, jakou hrou jsme se proti Slanému prezentovali. Předváděli jsme pěkné akce, které vedli ke gólům, navíc jsme ještě nějaké šance neproměnili. Hráli jsme zodpovědně směrem dozadu, tedy až na poslední gól. Zápas vypadal tak, jak by hokej vypadat měl. Musím hráče pochválit, protože hráli opravdu dobře," chválil své svěřence bezprostředně po skončení zápasu trenér Kutné Hory Stanislav Bednář a dodal: „Jsou to pro nás velmi důležité body. Jsme nováček soutěže, takže každé vítězství je důležité."

Sršně čeká v sobotu 14. října derby s Čáslaví: „Je to zápas, který může skončit jakkoliv, přeci jen je to derby. Osobně se těším, tak jako na každý zápas. Musíme se co nejlépe připravit. Čáslav znám, má mužstvo plné dobrých hokejistů a bude favoritem zápasu. My ale chceme hrát dobrý hokej a potvrdit, že si zasloužíme hrát tuto soutěž," uvedl trenér Sršňů.

Kutná Hora - Slaný 5:2 (0:0, 4:1, 1:1)

Branky a asistence: 22. Jan Tvrdík, 26. Jiráň (Švejda), 31. M. Jelínek, 39. Jan Tvrdík (M. Jelínek), 50. Siváček (Javůrek) - 24. Kubinčák (Voháňka), 58. Sekerka (Patera, Ujfaluši).
Kutná Hora: D. Jelínek (Kunášek) - Křeček, Chmelař, Švejda, Havelka, Málek, Glaser, Jiří Tvrdík II, L. Šváb, Javůrek, Siváček, Pešek, M. Jelínek, Jan Tvrdík, Jiráň, M. Šváb, Rudolfský, Jiří Tvrdík I, Dytrych, Sádlo. Trenér Stanislav Bednář.

Kostel v Bohdanči má novou fresku

Bohdaneč /FOTOGALERIE, AUDIO/ - Přičiněním Jana Mičánka dostal kostel v Bohdanči novou tvář. Po podrobném průzkumu specialistů v různých oborech byly objeveny nové skutečnosti týkající se kostela.

Příznivci rybích specialit si měli v Kácově z čeho vybírat

Kácov /FOTOGALERIE/ - Místní členové Petrova cechu pro zájemce připravili rybářské slavnosti na svém rybochovném zařízení v Račíněvsi. Návštěvníci měli na výběr mnoho lahůdek připravených z ryb. Uzený kapr a pstruh, smažené ryby nebo třeba rybí karbanátek.

Ze svatby spoluhráče zamířili Sršni pro první venkovní výhru

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Hokejisté Kutné Hory mají za sebou další kolo v rámci krajské ligy, ve kterém zavítali do Vlašimi. Sobotní den byl pro Sršně úspěšný, když zvítězili vysoko 7:1.