Kutnohorští hokejisté si v přátelském střetnutí poradili s Poděbrady

Kutná Hora – Rok 2015 zakončili hokejisté Kutné Hory vítězstvím v přátelském zápase. Na domácím ledě porazili Poděbrady, tedy soupeře, který hraje o jednu soutěž výše, než Sršni.

4.1.2016

KSM: Kutná Hora - Zlonice 10:2.Foto: Deník/ Michal Pavlík

Utkání přineslo úvodní branku hned na konci první minuty, když Skokanovo nahození usměrnil do vlastní branky Petr Švejda. Domácí byli blízko vyrovnání v 5. minutě, kdy Hynek vyslal do brejku Charváta, ten ale svůj únik nedokázal proměnit v gól. Vzápětí se na druhé straně objevil v další šanci Skokan, tentokrát se ale ze vstřelené branky neradoval. Následovala možnost domácích Sršňů, ale po Pipkově střele netrefil z dorážky úplně prázdnou bránu Pácal.

Kutnohorští se pokoušeli o vyrovnání, ale po chybě na útočné modré čáře jel sám na brankáře Drahoňovský, byl faulován, a tak byl nařízen samostatný nájezd, ten však hostující hráč neproměnil. Sršni se dočkali vyrovnání v 18. minutě, kdy po pohledné kombinaci na jeden dotek poslal puk za záda hostujícího brankáře Jiří Tvrdík.

Úvodní minuty druhé třetiny přinesly vyrovnaný hokej a hra se přelévala ze strany na stranu. K radosti domácích ve 28. minutě dojel Javůrek puk rychleji, než hostující hokejisté, nejednalo se tak o zakázané uvolnění, domácí hráč poslal puk před bránu a Pácal poslal svou ranou Kutnou Horu do vedení 2:1. Vzápětí mohl navýšit vedení domácích Ladislav Šváb, ale jeho střelu z mezikruží brankář zneškodnil.

Třetí branky se ale Kutnohorští přeci jen dočkali, a to ve 36. minutě. Pipek zavezl puk do útočného pásma, tam ho přenechal Javůrkovi, který střelou mezi betony brankáře zvýšil na rozdíl dvou branek. V závěrečné minutě druhého dějství neproměnil velkou šanci Pácal, a tak přišel trest na druhé straně, kdy skóroval Litera.

Do třetí třetiny nastoupil v poděbradském dresu náhradní brankář a v úvodních minutách se nenudil, když si postupně poradil s šancemi Švejdy, Jelínka a Jana Tvrdíka. Až ve 47. minutě našel Meloun dlouhým pasem Charváta za hostující obranou a kutnohorský hráč svůj brejk zakončil forhendovou kličkou a poslal kotouč do sítě – 4:2. Ani toto dvoubrankové vedení nevydrželo Sršňům dlouho, jelikož v 50. minutě vybruslil od mantinelu na osu hřiště Skokan a střelou mezi betony korigoval na 3:4.

Poslední slovo měla ale Kutná Hora, když Jelínek přihrál před bránu Janu Tvrdíkovi, který vystřelil a puk propadl až za brankovou čáru. Kutnohorští Sršni tak nad týmem z vyšší soutěže zvítězili 5:3.

Stanislav Bednář: Výkon byl místy dobrý, místy horší

„Bylo to klasické přátelské utkání, chyběli nám někteří hráči, výkon byl místy dobrý, místy horší," řekl na úvod trenér Kutné Hory Stanislav Bednář a navázal: „Jednalo se o takové vánoční utkání. Zápas provázelo dost nepřesností, což bylo dané tím, že chyběli zkušenější hráči. Jinak to, že jsme porazili tým z vyšší soutěže, k tomu bych řekl asi to, že moc velký rozdíl mezi týmy v těchto soutěžích není, spíš bych řekl, že je těžší se tam dostat, než tam poté hrát."

Kutná Hora – Poděbrady 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)Branky: 18. Jiří Tvrdík (Pipek, Javůrek), 28. Pácal (Javůrek), 36. Javůrek (Pipek), 47. Charvát (Meloun), 56. Jan Tvrdík (Jiří Tvrdík, Jelínek) – 1. Skokan, 40. Litera (Bouřil), 50. Skokan.
Kutná Hora: Březina – Vaněk, Čejka, Siváček, Petr Švejda, L. Šváb, Meloun, Javůrek, Pipek, Sádlo, Jiří Tvrdík, Jelínek, Jan Tvrdík, Hynek, Pácal, Charvát, M. Šváb.
Poděbrady: Král (41. Benýr) - Buldra, Pánek, Malina, Drahoňovský, Šafer, Skokan, Kubát, Malý, M. Svoboda, L. Svoboda, Bouřil, Litera.

ADAM PROCHÁZKA

4.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Děti z mateřských škol se setkaly v Březové u Kutné Hory
35

Kutnohorští policisté hledají muže z kamerového záznamu

Kutná Hora - Kutnohorští policisté pátrají po totožnosti muže z kamerového záznamu v Kutné Hoře. "Osoba na fotografii z kamerového záznamu může poskytnout informace k případu podvodného jednání, ke kterému došlo v uplynulých dnech v Kutné Hoře. Svým svědectvím může přispět k dopadení pachatele, či objasnění tohoto případu," uvedla policejní mluvčí Vendulka Marečková.

Děti navštívily policejní oddělení v Uhlířských Janovicích

Uhlířské Janovice /FOTOGALERIE/ - Děti ze Základní školy Uhlířské Janovice navštívili v říjnu letošního roku v dopoledních hodinách místní Obvodní oddělení Policie ČR.

ANKETA: Proč jdete letos k volbám?

Kutnohorsko - Ptali jsme se obyvatel Kutnohorska, zda se chystají k volbám.

KRÁTCE: Pošta ve Zbraslavicích dočasně omezí svůj provoz

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.