„Hráli jsme proti nejlepšímu mužstvu soutěže. Měli jsme sice nějaké šance, ale soupeř hrál zkušeně a ukázal nám, jak se má hrát hokej," konstatoval trenér hokejistů Kutné Hory Stanislav Bednář a pokračoval: „Hned od první minuty šel soupeř do tlaku, ale gól nedal. My jsme se dostali do dvou nájezdů, ale také jsme se neprosadili. Následně jsme udělali chybu a domácí nás potrestali. Celkově Mělník využil všechna naše zaváhání. Jsou to hráči, kteří si umějí přihrát a hrají opravdový hokej. Proto vedou soutěž s takovým náskokem." 

Kutná Hora nyní přivítá na domácím ledě v sobotu 16. prosince od 17:30 hodin poslední tým soutěže PZ Kladno. „Do zápasu půjdeme s jasným cílem, a to vyhrát," předeslal kouč Sršňů a vrátil se zpět k sobotnímu duelu s Mělníkem: „Chtěli jsme se o výhru pokusit i v Mělníce, ale síla a zkušenosti soupeře byly nad naše síly. Mělník má mužstvo dlouho pohromadě, a to bylo znát." 

K zápasu se vyjádřil i vedoucí mužstva Kutné Hory Zdeněk Jelínek. „Přestože jsme nepodali špatný výkon, můžeme považovat výkon soupeře za možné měřítko kvality, na kterou bychom se chtěli postupně posunout," uvedl a dodal: „I přes velké nasazení našich hráčů a výborný výkon brankáře Jelínka není stále naše herní vyzrálost dostatečná. Zápasy proti takovýmto soupeřům jsou pro nás proto velmi cennou zkušeností. 

Junior Mělník - Sršni Kutná Hora 7:0 (1:0, 3:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 7. Vernek (Novotný), 23. Vernek (Litera), 35. Příhoda (T.Havel, Cafourek), 36. Valda (Chvátal), 45. Příhoda (T.Havel), 47. T.Havel (Šubrt), 49.Krejsa (Cicvárek, Chvátal).
Kutná Hora: D. Jelínek (47. Kunášek) - Křeček, Chmelař, Švejda, Havelka, Málek, Glaser, Vaněk, L. Šváb, Javůrek, Siváček, Pešek, M. Jelínek, Jiráň, Tvrdík Jan, M. Šváb, Tvrdík Jiří I., Adam, Dytrych, Sádlo. Trenér Stanislav Bednář.