Libore, kdy jste se rozhodl vrátit do Kutné Hory?
Byl jsem rozhodnutý, už když jsem tady tehdy začínal, že se vrátím. (směje se) Ne, samozřejmě jsem byl rád, že mi byla nabídnuta spolupráce a můžu se vrátit na místo činu, i když to bylo plánované malinko jinak a třeba se to ještě k lepšímu obrátí. (zvážnil)

Ten plán znamená, že byste ještě chytal?
Plán byl takový. Předběžně jsme se na tom domlouvali, že bych tu byl jako trojka s tím, že bych trénoval gólmany, a kdyby Kalous (Kalousek) nebo mladý (Barta jun.) nemohl, tak bych šel místo nich. Situace je však jiná. Chrudim neví, zda soutěž bude hrát. Byl jsem domluvený na hostování, ale situace se obrátila. Šéf Chrudimi to chce celé rozprodat a bohužel za mě dal tenkrát Plzni nějaké peníze a teď je chce zpátky, což je dost velká částka. Nechtěl bych, aby Kutná Hora vynakládala takové peníze.

Je jisté, že tu zůstanete? Narážím na to, zda byste nemusel jít chytat do Chrudimi?
Může se stát všechno. Nevím, jak to v Chrudimi je, ale myslím, že to tam dobře nedopadne. Může se stát cokoliv.

Další překážkou je trest z minulé sezony. Do kdy potrvá?
(rozesmál se) Trest je asi do listopadu. V půlce se ale dá požádat o prominutí. Zkusím ale požádat dřív, protože to je úlet. Za jedno slovíčko takový trest. Kdybych ho fyzicky napadl, tak to je něco jiného. Nevím, na co si ten rozhodčí hrál. Některá slova jsem při zápase řekl, ale to je v zápalu boje.

Definitivně jste výstroj na hřebík nepověsil?
To určitě ne. Kdyby nebyly peníze na mě, tak bych stejně chtěl odkoupit výstroj, protože chodím s veterány, pak máme ještě exhibice. Třeba s Otou Janeckým. To jsou skvělé souboje, kdy se sejde skvělá parta kluků, které jsem třeba dvacet let neviděl.

Na začátku jste říkal, že byste v Kutné Hoře dělal trojku za Kalouskem a Vaším synem. Znamená to, že s Tomášem Malým se už nepočítá?
Na trénincích není, tak nevím. Zaslechl jsem ale, že už se s ním nepočítá.

Jak jde vůbec trénování brankářů? Už byl i Tomáš Kalousek?
Jo objevil se tu. Sice má individuální plán, ale byl tady. Dneska (středa) to je teprve druhý trénink. Minule jsem tady měl šest kluků, teď pouze tři. Jsou ve škole a nemocní. Letní příprava je taková, že se dá něco oželet, ale gólmani musí cvičit alespoň obratnost. Daleko více práce se dělá na ledě.

Když by to s hráčskou kariérou nevyšlo, je možné, že by Vás fanoušci mohli vidět na lavičce vedle Karla Dvořáka a Jiřího Mliky?
To je věc vedení. Já se tomu nebráním. Trenér gólmanů na střídačce bývá i u extraligových týmů. Byl bych i rád.

Jistě jste sledoval výkon našich „bezejmenných“ hokejistů na mistrovství světa. Co jste říkal na jejich úspěch?
Je to výborné, skvělé. Sice jsem po těch dvou utkáních moc nevěřil. Kluci nebyli sehraní, všude byli pozdě. Dali tam ale srdíčko, semkli se v partě, což dělá strašně moc. Něco podobného jsem zažil na vojně, kdy jsme v týmu neměli žádné jméno a postoupili jsme z druhé ligy do první. Kdyby tam byli hráči z NHL, tak skončí třeba čtvrtí. To je můj názor.

Jste jeden ze starších hráčů. Dal jste za pravdu Jágrovu výroku po utkání s Norskem?
Je pravda, že Reichel a spol jim tu cestičku vyšlapali. Jarda Jágr to má v hlavě srovnané a ví, co říká.

Co říkáte na to, že nejlepší brankář mistrovství byl Němec Dennis Endras?
Nejlepšího gólmana a nejužitečnějšího hráče. (kroutí hlavou) Byla to pořádající země, beru to, ale mohli mu dát trofej nejužitečnějšího hráče, gólman měl být jednoznačně Vokoun.