Sršni už by se potřebovali dostat z výsledkové lapálie. Z posledních šesti zápasů totiž vyhráli pouze jeden a v tabulce klesli až na 9. místo! V posledním zápase nezvládli závěr domácího zápasu se Žďárem 3:5.

V posledním utkání vybrali fanoušci, jako nejlepšího Kutnohoráka obránce Ladislava Janatu, který se zamyslel nad tím, proč se týmu momentálně tolik nedaří: „Myslím si, že i přes špatné nasazení – dle úsudku diváků – si vytvoříme dostatek šancí, které ale neproměníme. Pak zbytečně inkasujeme, nejvíce ale v oslabení. Říkáme si, abychom nefaulovali, jelikož nám oslabení nejdou, ale bohužel…“

Přízeň fanoušků z posledního zápasu Janatu těší. „Fanouškům děkuji za hlasy. Pokusím se výkon zopakovat i proti Pelhřimovu, spíš ještě o něco lepší,“ vzkázal Janata. Středeční zápas ale nebude jednoduchý. Kutnohorští se Spartakem už letos dvakrát prohráli. Naposledy minulý týden v dohrávce 12. kola na jejich ledě 4:6.

Pelhřimovským se navíc daří. Poslední čtyři zápasy vyhráli. Ten poslední dokonce na ledě prvního Benešova 5:4. „Proti Pelhřimovu musíme hrát co nejvíce bez faulů, snažit se hrát pořád v pěti, protože u nich jsme minulý týden dostali čtyři góly z přesilovky,“ vidí recept na úspěch v utkání obránce Janata.

Při pohledu do kabiny Spartaku je jasné, kdo je jejím vládcem. Osmnáct branek už v letošní sezoně nastřílel Jan Hrbatý, na toho si budou muset dát domácí obránci pozor. V kutnohorském týmu se střelecky utrhl Adam Vylíčil. Jeho trefa proti Žďáru byla celkově osmá. Dobrou zprávou pro kutnohorské fanoušky je návrat Pavla Pelána do sestavy. Dvouzápasový trest mu vypršel v neděli.

Fakta

20. kolo II. ligy:
Stadion Kutná Hora – Spartak Pelhřimov

středa 8. prosince od 18 hod.
zimní stadion Kutná Hora

Rozhodčí:
Würtherle – Komárek, Krátký
Bilance z loňska: 2-1-0-1
Letošní zápasy: Kutná Hora – Pelhřimov 1:11, Pelhřimov – Kutná Hora 6:4
Poslední zápasy: Kutná Hora – Žďár n. S. 3:5, Benešov – Pelhřimov 4:5
Nejlepší střelci: Vylíčil (8) – Hrbatý (18)
Umístění v tabulce: Kutná Hora 9. místo (27 b.) – Pelhřimov 3. místo (32 b.)

Sestava z minulého zápasu – Kutná Hora: Kalousek – Kadlec, Fejgl, Nakládal, Janata, Procházka, Veselý, Rejzek – Prachař, Beránek, Uhlíř – Vylíčil, Muras, Křišťan – Kraučuk, Bláha, Králíček. (Linhart, Tvrdík) Trenér Karel Dvořák. Pelhřimov: Dolejš - Rašner, Roháčik, Fibikar, Šustr, Jelínek, Beneš - Tecl, Plachý, Hrbatý - Kubát, Suk, Hadrava - Votápek, Dostál, Barták. Trenér Jiří Žůrek.