Kutnohorské Sršně zastupoval na krajském aktivu trenér A-týmu Stanislav Bednář a byl spokojený: „Na aktiv jsme byli přizvaní, ale o změnách se jednalo už v lednu, ještě tehdy, než skončily naše soutěže. Účastníci krajské ligy chtěli změnu. Neratovice do ní postoupily automaticky a pak se v krajské lize uvolnilo ještě jedno místo. Jeden tým odřekl účast a místo něj postoupila Čáslav. Tím, že je nový systém krajské ligy, tak nabídli účast i dalším týmům krajské soutěže, včetně nás. Byl to dobrý a věcný aktiv. Takový jsem už dlouho nezažil.“

Soutěž by měla mít svou váhu. „Vedení se rozhodlo vyrobit nový pohár, předávat medaile a také bude mít soutěž pevné termíny. Pro hokej to je jenom dobře,“ zdůraznil Bednář, který je rád, že jeho tým nebude muset tolik cestovat: „Na zápasy jsme jezdili přes celý Středočeský kraj. Nyní máme Čáslav, Poděbrady, Žabonosy a další týmy blízko sebe. Na tyhle zápasy lidé chodit budou.“ Krajská liga se totiž bude hrát na 2 skupiny.

Systém soutěže je, s nadsázkou řečeno, podobný NHL. Kutná Hora totiž bude hrát ve své skupině dvoukolově, tedy 14 zápasů, ale mezitím také sehraje 8 zápasů se soupeři z druhé skupiny. Čtyři doma a čtyři venku. Záležet bude na vylosovaných číslech. Celkem tedy základní část nabídne 22 kol. „Je to zajímavé a pomůže to,“ předjímal trenér Sršňů.

Play off budou hrát první čtyři týmy z každé skupiny. Nejprve čtvrtfinále mezi sebou. Semifinále se už bude hrát křížem s druhou skupinou. Vítěz play off postoupí do baráže všech krajských přeborníků spadajících regionálně pod danou II. ligu. Poslední tým z každé skupiny krajské ligy a dva nejlepší týmy ze Středočeské krajské soutěže budou hrát dvoukolově baráž.

Kutnohoráci jsou rádi, že jdou o soutěž výš. „První čtyři týmy krajské soutěže se vzájemně porážely. Soutěž byla mezi nimi vyrovnaná. Význam měly zápasy jen s těmito týmy. Pak už tam byl propastný rozdíl,“ zdůraznil Stanislav Bednář.

Změny se na aktivu schválily jednohlasně. Ani jeden soupeř nebyl proti. „Po každém zápase základní části, které skončí remízou, se bude hrát pět minut tři na tři. Pak případně tři nájezdy, což bude zajímavé. V play off se bude hrát prodloužení pět na pět deset minut. A případně pět penalt,“ popsal kutnohorský kouč.

Čáslavští hokejisté se na svém Facebooku chvástali, že Kutná Hora postoupila díky jejich hlasování, ale kdyby hlasovali proti návrhu, nic by se nezměnilo. Byli by jediní. „Facebook nečtu, ale v pátek mi tuto informaci předali. Ať si každý udělá obrázek sám. Jejich hlasování o ničem nerozhodlo. Čáslav se na aktiv dostala jen díky tomu, že jeden tým z vyšší soutěže vzdal, jinak by čekala stejně jako my,“ smál se Bednář.

Jak moc se bude měnit kutnohorské mužstvo pro vyšší soutěž? „Nic měnit nehodlám. S přípravou začneme příští týden. Soutěž jsem dohrával s jedenácti juniory. Musíme trénovat pořád stejně. Kluci se potřebují zlepšovat. O posilách neuvažujeme. Nechceme dopadnout tak, jako v Kutné Hoře dopadli před několika lety. Hrálo tam dvacet jiných hráčů a možná dva Kutnohoráci. Podívejte se, jak to dopadlo. Chybí tu čtyři roky mládeže,“ odpověděl trenér Kutné Hory.