Domácí trenér Stanislav Bednář byl po utkání nadmíru spokojený. „Podali jsme bojovný výkon. Myslím si, že takové derby se muselo divákům líbit. Hráči bojovali, prali se, jednoduše nechali na ledě vše a musím je samozřejmě pochválit," uvedl trenér Sršňů a pokračoval v hodnocení: „Čáslav má hráče se zkušenostmi z druhé ligy, kterou u nás nikdo nehrál. Podle mě jsme vzhledem k bojovnosti a obětavosti zvítězili zaslouženě." 

I trenér hostí vyzdvihl bojovnost Sršňů. „Gratuluji domácím k vítězství. Hráli obětavě a přesně tak, jak se derby hrát má. My jsme neudělali na ledě vůbec nic," pokrčil rameny Tomáš Topol. 

Kdoví, jak by hodnocení trenérů vypadala, kdyby Čáslav proměnila obrovskou šanci hned po dvaceti sekundách hry, kdy se puk nečekaně odrazil od mantinelu k čáslavskému Borovanskému, který ale nedokázal trefit prázdnou bránu.

V polovině osmé minuty se tak z první branky radovali Sršni. Siváček vybojoval u zadního mantinelu puk a jeho následná střela se odrazila zpět za branku, kde našel kotouč jako první Jíří Tvrdík I, který se dostal před bránu a zasunul puk za Krištofova záda - 1:0. 

Na druhý gól si zaplněný stadion musel počkat až do druhé třetiny. Čáslavský Němec objel branku a pokusil se do ní zasunout kotouč, ten místo toho prošel skrz brankoviště k Pipkovi, který vyrovnal. Nerozhodný stav vydržel jen dvě minuty, když Krištofa prostřelil Javůrek. 

Ve 49. minutě Sršni odskočili Čáslavi na rozdíl dvou branek. Švejda prostrčil od mantinelu puk na střed najíždějícímu Jiráňovi, který svůj nájezd na čáslavského brankáře proměnil a poslal Kutnou Horu do vedení 3:1. Podle trenéra Čáslavi Tomáše Topola šlo zlomový moment střetnutí.

„Klíčový byl třetí gól Kutné Hory. Za stavu dva-jedna pro domácí jsem pořád věřil, že dokážeme dát vyrovnávací gól a dostaneme ještě vetší chuť do zápasu. Bohužel místo toho přišla dvě zbytečná vyloučení, která nás srazila," konstatoval po utkání trenér Čáslavi Tomáš Topol a navázal: „Kvůli vyloučením jsme se nedostali do tempa a museli jsme točit sestavu, jelikož jsme přijeli s třemi pětkami. Když vám pak vypadnou tři, čtyři hráči, tak musíte protáčet sestavu a hráči na sebe pak nejsou zvyklí."

Šest minut po Jiráňově trefě stanovil konečnou podobu výsledku bekhendovou střelou nad beton Krištofa Siváček - 4:1. „I když jsme byli mnohokrát vylučovaní a hráli několikrát i ve třech, tak si myslím, že paradoxně rozhodla naše větší disciplinovanost a obětavost. Dalším důvodem naší výhry byl náš brankář," vyzdvihl výkon Davida Jelínka trenér Kutné Hory Stanislav Bednář.

Utkání se během druhé a třetí třetiny strhlo doslova v bitvu a hráči se střídali nejen na ledě, ale i na trestné lavici. Navíc už ve druhé třetině udělil rozhodčí kapitánovi Čáslavi Janatovi trest do konce utkání, který poté v závěru střetnutí obdržel i druhý hráč hostí, Pipek.

„Hráli jsme hrozně nezodpovědně. Nelíbilo se mi chování našich hráčů, které odsuzuji," zdůraznil čáslavský kouč Tomáš Topol a dodal: „Naše diskutování s rozhodčími nás vyvádí z koncentrace a jsem s ním hodně nespokojený. Budu to s hráči individuálně řešit a nechci to říkat moc natvrdo, ale asi dojde k nějakým změnám v týmu. S některými hráči jsem totiž silně nespokojený, co se chování na ledě týče."

Kutná Hora - Čáslav 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky a asistence: 8. Jiří Tvrdík I (Siváček), 27. Javůrek (Pešek), 49. Jiráň (Švejda), 55. Siváček (Pešek) - 25. Pipek (Němec). 

Kutná Hora: D. Jelínek (Kunášek) - Křeček, Chmelař, Švejda, Havelka, Glaser, Vaněk, L. Šváb, Meloun, Javůrek, Siváček, Pešek, M. Jelínek, Jan Tvrdík, Jiráň, M. Šváb, Rudolfský, Jiří Tvrdík I, Dytrych, Sádlo. Trenér Stanislav Bednář. 

Čáslav: Krištof (M. Svoboda) - L. Svoboda, Lang, Kadlec, Kůrka, Šlejtr, Janata, Pipek, Kraučuk, Křišťan, Ježek, Kapec, Muras, Borovanský, Miler, Šudoma, Sladký, Němec. Trenér Tomáš Topol.