První třetina se Sršňům vůbec nevyvedla díky mnoha chybám v rozehrávce a ve zpracování puku nabídli soupeři mnoho šancí k brejkům, které Mělník proměnil ve své vedení 3:0. 

Druhá třetina na straně Sršňů přinesla mírné zlepšení. Branku sice opět zaznamenali po chybě hostí domácí, ale Kutnohorským se podařilo snížit na 1:4. Po nahrávce Tobiáše Klazara se přesně trefil Petr Zábraha. Utkání se i tak po dvou třetinách zdálo jednoznačně rozhodnuté. 

Sršni se nehodlali s tímto nepříznivým stavem smířit a do poslední části hry se vrhli bojovně. Už po pouhých 26 vteřinách snížili po krásné nahrávce Petra Zábrahy a gólové tečce Tobiáše Klazara na 2:4. Hosté hráli disciplinovaně, dobře kombinovali a hlavně nefaulovali, čímž nedali soupeři možnost přesilovek. V čase 45:31 se krásně trefil Pavel Bartoš po ukázkové nahrávce z poza brány od Tobiáše Klazara. Tento kontaktní gól na 3:4 ještě víc Sršně vyburcoval a v čase 47:49 se jako přes kopírák opakovala předešlá kombinace výborně zakončujícího Pavla Bartoše a s rozvahou nahrávajícího Tobiáše Klazara. 

To byla pro domácí studená sprcha a jejich trenér si vyžádal oddechový čas. Po jeho uplynutí se podařilo Mělníku hned z prvního protiútoku v čase vstřelit branku na 5:4. Kutnohorským hokejistům se přes velkou snahu do konce utkání nepodařilo srovnat a domácí si s trochou štěstí připsali plný bodový zisk. Sršni si za heroický výkon v poslední části hry vysloužili od trenéra velkou pochvalu. "Chybělo jen málo a nějaký bod jsme si mohli odvézt do Kutné Hory. Podtrhuji výborný výkon Tobiáše Klazara, který se podílel na všech brankách našeho týmu," pochválil vedoucí týmu Josef Macháček.

Mělník - Kutná Hora 5:4 (3:0, 1:1, 1:3)
Branky K. Hory: Bartoš 2, Zábraha, Klazar.
Sestava Kutné Hory: Gygal (Červinka) - Hnilička, Mašín, Trnka, Klazar, Bartoš, Hobza, Zábraha, Kubelka, Mikeška, Mašín, Stružinský.