Kutnohorský asistent trenéra byl po těžkém zápase hodně psychicky vyčerpaný. „Po třech nevydařených utkáních to byl těžký zápas. Spadl mi velký kámen ze srdce. Jsme šťastní, že jsme plně bodovali,“ líčil Jiří Mlika.

Ještě v polovině utkání to na žádnou slávu v Kutné Hoře nevypadalo. „Ze začátku jsme byli nervózní, protože jsme měli velkou touhu po výhře. Než jsme nějakou branku vstřelili, tak jsme se trápili. Věřili jsme, že jak dáme jednu branku, tak nám to tam začne padat, což se taky stalo,“ řekl Mlika.

Co Kutnou Horu více nakoplo? Neuznaný gól za stavu 0:2 nebo faul na Pavla Prachaře? „Myslím si, že tyhle věci ani moc ne. Samozřejmě nějaký vliv to mělo, ale znovu opakuji, že jsme byli od začátku odhodláni zvítězit,“ odpověděl Jiří Mlika a vyjádřil se k onomu zákroku, kdy dostal Pelán za oplácení trest ve hře: „To nechci nijak komentovat. Pavel Pelán se měl zdržet a mohli jsme z toho mít početní převahu, takto se hrálo dál v pěti.“

Jiří Mlika dokonce po zápase přiznal, že cítil s Karlem Dvořákem velký tlak. „Samozřejmě jsme cítili tlak, protože za námi byly tři prohry a nedařilo se nám. Snažili jsme se kluky všemožně podpořit. I tréninky jsme přizpůsobili. Povedlo se nám to a určitě teď nějaké solidní výsledky uděláme,“ doufal. Sršni by podle jejich rytmu zase další dva zápasy vyhrát. „Nevím, to nedokážu říct, protože soutěž je hrozně vyrovnaná. Předposlední může porazit prvního. V tomhle je soutěž těžká,“ dodal asistent trenéra Kutné Hory.

Čech: Vyloučení Mazance jsem nepochopil

Utkání mělo hořký konec pro Jindřichův Hradec, který většinu zápasu vedl. „To viděl každý,“ začal s hodnocením trenér Vajgaru Miloslav Čech, „Utkání se snad nedá ani komentovat. Nedali jsme jasné tutovky. Takto jasné situace musíme trestat. Nebylo to ale jen dneska. Už se to s námi táhne delší dobu. Neproměňujeme šance, a proto prohráváme. Kluci si navíc i rádi orazí, když vedou. Myslí si, že to přijde samo a nedají do hry srdíčko. Gratuluji domácím za výkon, zvedli se a hráli hodně dobře.“

Situaci z 36. minuty, kdy byl likvidačně faulován Prachař, nechtěl Čech chápat. „Abych se přiznal, tak jsem nepochopil, za co ho vyloučil,“ překvapil s výrokem trenér hostí a situaci popsal podle svého: „Mazi (J. Mazanec) měl normálně hokejku na ledě a jel na „trojnožce“. Dobře ale, Prachař šel hlavou do mantinelu, což se musí pískat.“ Tento moment ale prý Sršně nenakopl. „Rozhodně jsme domácí nakopli my, protože Kutnohoráci šli pořád za vítězstvím. My ne. Hráli jsme profesorsky,“ zlobil se Čech.