V tomto středisku jsme byli poprvé minulý rok a tak bylo pro nás tento rok mnoho věcí jednodušších. Soustředění se zúčastnilo 62 dětí a dohled zajišťovalo 12 dospělých. Soustředění se zúčastnilo pět mládežnických kategorií (1.- 2. třída, 3.- 4. třída. mladší žáci, starší žáci a dorost).

Počasí téměř celý týden drželo standard z letošního teplého léta a tak tréninky a sportovní soutěže byly náročnější. Na programu byly každý den fyzické testy zaměřené na určitou dovednost (obratnost, koordinace, rychlost, vytrvalost, síla) a další tréninky jednotlivých kategorií.

Každý den se dvakrát konala již tradiční olympiáda. Na začátku si kapitáni vybojovali název českého hokejového klubu a došlo k nákupu hráčů do jednotlivých týmů, kdy každá kategorie měla svého zástupce v týmu. Tedy v každém týmu děti od 6 do 15 let, kde výsledek týmu závisí na výkonu všech dětí.

Olympiáda je pro nás velice důležitá pro seznámení dětí mezi sebou, podporou a fanděním bez rozdílu věku a vytvořením pozitivní atmosféry, která se pak nese mezi dětmi nejen v průběhu soustředění. Opět jsme viděli v průběhu soustředění pěkné sportovní výkony, které byly každý den odměňovány na denním vyhlášení a na konci soustředění na celkovém vyhlášení.

Nás dospělé netěšily jen sportovní úspěchy, ale hlavně radost, vůle se zlepšit a úsměvy dětí, kterým se na soustředění líbí a užívají si připravený program. Je třeba poděkovat všem, kteří se na organizaci a průběhu soustředění podíleli a můžeme opět konstatovat, že se soustředění vydařilo. Přijeli jsme sice fyzicky unavení, ale psychicky budeme čerpat ze zážitků ze soustředění hodně dlouho.