Naši se prezentovali opatrným hokejem s velkou snahou neudělat chybu a neinkasovat. Postupem času se hra vyrovnala a po gólech v přesilových hrách se šlo do kabin za nerozhodnutého stavu.

Druhá třetina nabídla stejný obrázek jako ta první, Rusko v mírné převaze a český tým si velmi těžko vypracovával brankové příležitosti díky skvěle pokrytému střednímu pásmu. Nejnebezpečnější byla pro nás určitě útočná trojice Malkin, Semin, Ovečkin, při jejichž pobytu na ledě bylo u naší branky opravdu horko. Třetinu rozhodla naše chyba ve vlastním pásmu a nepokrytý ruský hráč u branky.

Ve třetí třetině jsme udělali jednu chybu, která ale dala Rusům dvoubrankové vedení. Od té chvíle však bylo na ledě jen jedno mužstvo. Čeští hokejisté zatlačili Rusy před jejich branku a zaslouženě vstřelily kontaktní branku. V následném tlaku nám chybělo trochu hokejového štěstí, protože šance na vyrovnání tam byly. Před koncem přišla na řadu hra bez brankáře a Rusové pečetili do prázdné branky.

Hráč utkání je pro mě Krejčí, který odehrál celý zápas aktivně a ve vysokém tempu, jediné co tomu chybělo, byla branka v ruské síti, kterou by si určitě zasloužil. Smolařem utkání bych tentokrát označil Jágra, po jehož chybě padl rozhodující gól utkání.

Zápas ukázal, že máme na to odehrát kvalitní utkání s největšími favority a při trošce hokejového štěstí můžeme dojít hodně daleko.

Pavel Prachař,
hokejista kutnohorských sršňů