Úvod zápasu byl bez oťukávání a domácí Poděbrady zaměstnávaly Davida Jelínka v kutnohorské bráně. Počáteční tlak Sršni ustáli a v osmé minutě se prosadila druhá útočná formace Sršňů, která svým pohybem motala hlavy domácí obraně. Čejka od modré nahrál Jelínkovi, který posunul na Jana Tvrdíka a ten dopravil puk do odkryté brány a dostal svůj tým do vedení. Povzbuzení Sršni měli více ze hry, ovšem do sirény se již skóre nepohnulo.

Ve druhé části se hrál vyrovnaný hokej, ovšem klid Sršňům brala přísná vyloučení hlavního arbitra. V polovině utkání to nejlepším možným způsobem vyřešil opět druhý útok Sršňů, když Jiráň v závaru našel hůl volného Jana Tvrdíka, který přesnou střelou podruhé překonal domácího brankáře. Domácí hráči cítili, že jim zápas uniká a důraznou hrou to chtěli změnit. Jeden ze zákroků u mantinelu vytočil obránce Čejku, který si v následné konverzaci s rozhodčím vykoledoval předčasnou sprchu. I druhou třetinu Sršni vyhráli a do kabin se odcházelo za stavu 0:2.

Do třetí části vstoupili Sršni aktivně. Po tlaku před domácí bránou se prosadil dorážkou obránce Chmelař a zvýšil na 3:0. Deset minut před koncem utkání opět zafungovala aktivita druhé formace a po pěkné kombinaci s Janem Tvrdíkem a Jelínkem přidal čtvrtou branku Jiráň. Sršni byli při chuti, ovšem podcenili obranu a toho Poděbradští využili ke vstřelení dvou rychlých branek. Pohodlný čtyřbrankový náskok se ztenčil na polovinu a Stanislav Bednář se mohl na střídačce ukřičet.

Vše vyřešila tentokrát první formace Sršňů, když Javůrkovu přihrávku zužitkoval Jiří Tvrdík I k pátému překonání domácího brankáře. Ve zbylých čtyřech minutách již domácím na další dramatizaci nezbývaly síly, a tak Sršni zaslouženě zvítězili za tři body a usadili se na čele tabulky.

Měli jsme lepší fyzičku, prohlásil Bednář

Trenér Kutné Hory Stanislav Bednář ocenil soupeře, se kterým jeho Sršni hráli o první místo: „Poděbrady mě překvapily, jak hrály dobře. I fanoušci říkali, že hokej měl úroveň a byl rychlý. Soupeř má v týmu asi šest hráčů, kteří hráli v Nymburce druhou ligu. Třeba Malinský je bek jako hrom. Domácím navíc výborně chytal brankář."

Co rozhodlo o kutnohorské výhře? „Soupeře jsme přehráli hokejem a lepším pohybem. Vedli jsme čtyři-nula, ale pak jsme sami udělali dvě chyby a domácím jsme nabídli snížení. Pořád jsme chtěli hrát a chodili jsme zbytečně deset minut před koncem do rizika. Uklidnil nás až pátý gól. Myslím si, že jsme v poslední třetině byli fyzicky dále, proto jsme Poděbrady přehráli," odpověděl Bednář.

V dalším kole Sršni na svém ledě přivítají Tatran Sedlčany. Začátek utkání je v sobotu 29. října od 17 hodin.

Poděbrady – Sršni Kutná Hora 2:5 (0:1,0:1,2:3)Branky a nahrávky Sršňů: Jan Tvrdík (Jelínek, Čejka), Jan Tvrdík (Jiráň), Chmelař (Siváček), Jiráň (Jelínek, Jan Tvrdík), Jiří Tvrdík I. (Javůrek).

Kutná Hora: D. Jelínek (Březina) – Vaněk, Chmelař, Švejda Pavel, Havelka, Čejka, Křeček, Rudolfský, Tvrdík Jiří I., Javůrek, Jiráň, Jelínek M., Tvrdík Jan, Siváček, Hynek, Tvrdík Jiří II, Málek. (Fišar) Trenér Stanislav Bednář

Hynek Macháček, Michal Pavlík