Jak náročné bylo derby s Čáslaví?
Neodehráli jsme zápas špatně. Opět jsme ale doplatili na problém, který nás trápí po celou sezonu, tedy neproměňování šancí. Osobně si myslím, že jako jeden ze starších hráčů bych měl góly dávat, ale letos se mi střelecky nedaří. Kdybychom své šance proměňovali alespoň z padesáti procent, mohlo být derby ještě vyrovnanější.

Hodil jste už porážku za hlavu, nebo ji máte stále v hlavě?
Na tréninku jsme si k zápasu řekli nějaké věci. Trenér nám řekl, že jsme duel odehráli dobře, s nasazením, bojovností. Bohužel jsme ale neproměnili šanci. Na druhou stranu věřím, že se z prohry dokážeme rychle oklepat. Potrénovali jsme a snažili jsme se maximálně připravit na další zápas.

Sezona se blíží ke konci a pro vás bude nyní důležitý každý bod. Nesvazuje vás to?
Těžko říct. Osobně to tak nevnímám, ale nemůžu mluvit za ostatní spoluhráče. Myslím si ale, že to mají podobně. Chceme si krajskou ligu užít a jdeme zápas od zápasu. Dáváme do hry vše, bojujeme, jsme výborná parta, hokej nás baví, ale chybí nám klik v zakončení a také trochu štěstí. Do šancí se dostáváme, ale jejich neproměňování nás sráží.

Na trénincích se tomu věnujeme, ale při zápasech to buď uspěcháme, nebo nám puk uskočí. Jsou to drobnosti, které nás brzdí. Je to samozřejmě ale i o zkušenostech. Máme hodně mladý tým a věřím, že časem, s nárůstem zkušeností, se vše změní.Nyní vás čeká utkání s Vlašimí, co od zápasu očekáváte?
Myslím si, že to bude hodně vyrovnané utkání. Rozhodne nasazení, bojovnost, a to, o čem se bavíme, proměňování šancí. Musíme se na zápas připravit, a když budeme v šanci, tak třeba i zavřít oči, praštit do puku a protlačit ho do branky.

Jak vzpomínáte na první vzájemný duel, který jste ve Vlašimi vyhráli 7:1?
Výsledek utkání neodpovídal dění na hřišti, proto si myslím, že se nyní nedá očekávat, že bychom Vlašim znovu porazili takto jednoznačně, ale kdoví. Na ledě soupeře jsme hráli dobře, proměnili jsme šance a dostali se do vedení. Člověku se poté hraje lépe.

Jak jste se dostal k hokeji, respektive do Kutné Hory?
Když Česká republika vyhrála zlaté medaile v Naganu v roce 1998, tak jsem přišel domů a řekl rodičům, že bych chtěl hrát hokej. Rodiče mě podpořili, začali řešit, kde bych mohl hráč a od druhé třídy jsem začal hrát v Kolíně. Do Kutné Hory jsem přišel před třemi roky. V Kolíně jsem hrál několik let pod panem Bednářem a po návratu z vysokoškolských studií, jsem se vrátil do Kolína, kde jsem se s ním znovu setkal a on mi dal nabídku, zda bych pod ním nechtěl hrát v Kutné Hoře.Máte před zápasem nějaký rituál?
Zavazuji si jako první levou brusli. Další rituál mám až na ledě. Poté, co si zakřičíme u našeho brankáře, tak projedu náš levý roh, kde zároveň políbím hokejku, kterou mám na řetízku na krku. Je to vzpomínka na pana Kedršta, který mě trénoval v žácích v Kolíně, ale bohužel tragicky zemřel. Hokejku jsem následně dostal od jeho manželky a nosím ji stále na krku a je to takový můj talisman.

Co považujete za největší úspěch své dosavadní kariéry?
V sedmé třídě jsme se, právě pod vedením pana Kedršta, dostali na mistrovství republiky a byli jsme mezi čtyřmi nejlepšími týmy z České republiky. Hráli jsme proti Spartě, Zlínu a Českým Budějovicím, to je jeden z mých největších úspěchů. Další je, že jsem si zahrál v Hradci Králové extraligu dorostu.

Minulý víkend se vám narodil syn, jak si užíváte roli novopečeného otce?
Jsem šťastný. Vše dopadlo dobře a nyní si to užívám. Dopadlo to sice tak, že jsem nemohl na zápas s Poděbrady, ale já byl o to víc radši, protože se syn narodil 7. ledna a já nosím číslo 7 na dresu. S přítelkyní jsme si to trochu přáli, že by se to mohlo povést. Oba jsou v pořádku, takže vše je tak, jak má být.

Jak jste oslavil příchod nového člena rodiny se spoluhráči?
Po narození syna jsem klukům na trénink přinesl do kabiny basu piva a lahev karibského rumu. Symbolicky jsme si na malého připili a někteří spoluhráči se následně zúčastnili i oslavy, na které jsme syna zapíjeli s mým tátou, bráchou a kamarády z nehokejového prostředí. Nic dalšího už nechystám. Chci se naplno věnovat rodině a zároveň se soustředit na konec sezony, abychom ji zakončili tak, jak si přejeme.