Tři minuty před druhou sirénou převedli hosté další parádní kombinaci a Braniš zvýšil na 2:0.

Do třetí části nastoupili gripeni odhodlaní vyrovnat, jenže jim chyběla aktivita ve střelbě. Prakticky celá třetina se odehrála v pásmu hostí, ale efektivita byla na straně Popovic. Tři minuty před koncem zužitkoval trestné střílené Kukačka a tečku za utkáním udělal v poslední minutě Freisler, jenž se trefil do prázdné brány v oslabení čtyři na šest.

Čáslav nevstoupila do play off dobře a Velké Popovice mají v sobotu mečbol. „Vidím v zápase pozitiva. Rozhodla první třetina. Měli jsme šance, byli jsme více na kotouči, jenže v play off takové věci rozhodují. Pak jsme udělali dvě chyby, po kterých jsme dvakrát inkasovali. Hosté si náskok drželi, my jsme se snažili dostat do zápasu nějakými impulzy, ale už to nešlo,“ litoval trenér gripenů Tomáš Topol. Kouč domácích věří, že se mužstvo semkne a v sobotu vrátí sérii zpět do Čáslavi na rozhodující zápas. 

Čáslav doplatila také na špatnou a méně častou střelbu. „Popovice dobře vykrývaly prostor. Moc nás do střel nepouštěly. Jeden z taktických pokynů později byl střílet každé pozice. I z rohů. Šance jsme měli, ale nedali jsme gól, což je kámen úrazu prvního zápasu,“ upozornil Topol.

Opakovala se situace ze základní části, kdy Čáslav prohrála doma s Velkými Popovicemi shodným výsledkem 0:4. Naopak na ledě soupeře vyhrál. Hraje se gripenům lépe venku? „Ve Velkých Popovicích je větší hřiště. Hraje se tam jiný hokej. Jsme stejně jako soupeř bruslivým mančaftem, ale zápas bude otevřený. Na utkání se připravíme a možná něco malinko změníme. Pojedeme tam urvat vítězství,“ vzkázal trenér Čáslavi.

Čáslav – Velké Popovice 0:4 (0:0, 0:2, 0:2). Branky a nahrávky: 25. Chochola (Vacek), 37. Braniš (Dulovec, Vacek), 57. Kukačka (TS), 60. Freisler (Krejčí). Vyloučení: 7:12. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 390.
Čáslav: Škubal (M. Svoboda) – Skokan, L. Svoboda, Lang, Kadlec, Kůrka, Šlejtr – Pipek, Kraučuk, Křišťan, Ježek, Kapec, Muras, Borovanský, Pánek, Miler, Šudoma. Trenér Tomáš Topol.