Kutnohorští hokejisté nejsou v dobrém rozpoložení. Nedávají góly. Ve vstřelených gólech totiž klesli až na předposlední místo II. ligy sk. Střed – 49 branek! Horší už je pouze Chotěboř, která má o dva méně. Sršni se neprosadili ani v posledním zápase, kdy prohráli doma s Nymburkem 0:3.

Kde je problém? Pokusil se ho najít útočník Pavel Prachař, který byl fanoušky zvolen nejlepším hráčem Kutné Hory v utkání s Nymburkem: „Je potřeba úplně změnit styl hokeje, nemáme momentálně mužstvo na to, abychom hráli otevřený hokej, potřebujeme začít od kvalitní obrany, hrát dobře střední pásmo a počkat na šance.“

Jindřichův Hradec se střílením branek problémy nemá. V posledním zápase jich nasázel Kolínu šest. „Vajgar je dobrý do útoku, mají rychlé a šikovné útočníky. Nemůžeme jim dát prostor a hrát naivně dopředu, takhle už to prostě nejde, to dneska neporazíme nikoho,“ ví Prachař.

Vajgar navíc přijede s bilancí tří výher v řadě. Favoritem je tedy on. Tahouny na to má v kádru má. Všechny zápasy zatím odchytal Tomáš Kubeš a průměr obdržených branek na zápas má 3,49. Nejlepším střelce týmu je se třinácti brankami Michal Milotinský, který ale v kanadském bodování zaostává za parťákem z útoku Alešem Skokanem (10+13).

Na poslední domácí zápas Sršňů dorazila i tristní návštěva. „Doufám, že si na hokej najde trochu víc lidí a my jim dokážeme, že jsme ho nezapomněli hrát a začneme zase sbírat body, tabulka je vyrovnaná a rozhodovat bude každý,“ zve do hlediště útočník Pavel Prachař.

Fakta

18. kolo II. ligy: Stadion Kutná Hora – Vajgar Jindřichův Hradec
neděle 28. listopadu od 18 hod.
ZS Kutná Hora

Bilance z loňska: 1-0-0-3
Letošní zápasy: Jindřichův Hradec – Kutná Hora 5:1
Poslední zápasy: Kutná Hora – Nymburk 0:3, Jindřichův Hradec – Kolín 6:3
Nejlepší střelci: Pelán (6) – Milotinský (13)
Umístění v tabulce: Kutná Hora 8. místo (24 b.) – Nymburk 5. místo (25 b.)

Sestava z minulého zápasu – Kutná Hora: Kalousek - Rejzek, Fejgl, Janata, Nakládal, Veselý, Procházka - Pelán, Beránek, Hemský (21. Prachař) - Křišťan, Muras, Vylíčil - Králíček, Bláha, Kraučuk. (Linhart, Uhlíř) Trenér Karel Dvořák. Jindřichův Hradec: Kubeš - Chmel, Procházka, D. Mazanec, Tupý, Mich. Dvořák, Heršálek (38. Maryška) - Bula, Kupec, Mar. Dvořák - Hájek, Milotinský, A. Skokan – J. Mazanec, Masanov (30. Dolina), Hofmeister. Trenér Miloslav Čech.