Na druhé ploše kladenského zimního stadionu sice nebylo tolik diváků jako před týdnem v Kolíně, ale i dvě stovky domácích fans udělaly dobrou atmosféru. Kladenští v ní třikrát utekli do vedení, ale pokaždé o něj přišli. Hlavní hvězdou zápasu byl útočník hostů Král, který dvě brany vstřelil a jednu dokonale připravil. Paradoxně se v Kladně v sobotu představí zřejmě znovu, je totiž hráčem extraligového hokejbalového Mostu.

"S Kolínem jsme viděli, že to v baráži nebude sranda, naopak o tisíc procent těžší. S Plekym jsme to probírali a správně řekl, že buď včas přepneme, nebo ne, a pak po sobě budeme koukat a vypukne panika," říkal po zápase útočník Kladna Nicolas Hlava.

V zápase samotném zahráli domácí nejlépe druhou třetinu, kde si vytvořili dost šancí, ale skórovali až poté, co vyrovnal Síla. Krásnou kombinaci pak zakončil Kubík. Po Králově vyrovnání se ještě prosadil kladenský Zikmund, ale v závěru Král využil přesilovku a tak musely rozhodnout nájezdy.

Autogramiáda Rytířů Kladno přilákala do Oazy Kladno spoustu hokejových příznivců. K vidění bylo i nové video, kterými bude klub zahajovat domácí zápasy.
PODÍVEJTE SE: Autogramiáda Rytířů přilákala do Oazy stovky fanoušků

Za domácí se trefili Plekanec, Wood a Melka, za hosty Pajer a Štohanzl. "Jsme rádi, že jsme obrali Kladno aspoň o bod. Už jsme v přechodném režimu a protože jsme Kladnu slíbili odvetu, ještě jsme udělali dva tréninky a dnes to odehráli. Hlavně jsme nechtěli udělat ostudu a mínili být dobrým sparringpartnerem, což se myslím povedlo," těšilo kouče Kolína Petra Martínka a popřál Kladnu, aby se v extralize udrželo.

S kým by to ale mělo v baráži jednodušší, to si predikovat netroufl. "Vsetín i Jihlava mají strašně silné týmy a udělají maximum. Kladno čekají ohromně těžké zápasy, zvlášť když bohužel na 40 dnů vypadlo ze zápasového rytmu. Přesto věřím, že extraliga by měla mít navrch," usmál se Petr Martínek, jehož tým čeká čtyřtýdenní volno a pak jde zase do akce.

Kladeňáky to čeká už 17. dubna, ještě předtím ale absolvují týdenní soustředění v Liptovském Mikuláši. "Uvidíme, jak to tam budeme vypadat, ale změna prostředí nám může pomoci, je lepší tady odsud vypadnout, přece jen být a trénovat tak dlouhou dobu na jednom místě není ideální. Snad tam zahrajeme i lepší zápasy než proti Kolínu, do svědomí si musí sáhnout ale každý sám," dodal Nick Hlava.

Rytíři Kladno - SC Marimex Kolín 4:3 po nájezdech (1:0, 1:1, 1:2). Branky a nahrávky: 32. Beran (Jágr), 36. Kubík (Wood, Hlava), 53. Zikmund (Melka), sam. nájezd Melka -34. Síla (Král, Matějček), 45. Král (Sklenář, Šafránek), 59. Král (Niko, Čáp). Rozhodčí: Ondráček, Dundr - Řešátko st., Řešátko ml.. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 37:15. Diváků: 200. 

Kladno: Bow – Dotchin, Kehar, Ticháček, Wood, Suchánek, Baránek – Kubík, Plekanec, Hlava – Melka, Zikmund, Pytlík – Jágr, Indrák, Beran – Kuťák, Filip, Babka – Arzamascev

Kolín: Sejpal – Piegl, Kukla, Pinkas, Niko, Čáp, Klodner – Zorko, Sklenář, Šafránek, Král, Jankovský, Štohanzl, Ouřada, Síla, Poppel, Pajer, Zumr, Matějšek