Čáslavi se povedlo vrátit sérii do Čáslavi. Trenér Tomáš Topol změnil hru a zadařilo se: „Hráli jsme aktivně a konečně jsme proměňovali šance. Jsem hrdý, jak mužstvo zápas na hraně vyřazení zvládlo. Kluci se semkli a vynutili si třetí rozhodující zápas. Hráli jsme výborně a domácí svazovalo, že by měli sérii ukončit. Navíc jsme celou dobu vedli a Popovice musely dotahovat.“

Čáslav vyhrála první třetinu 2:0 a po druhém dějství vedla 3:1. V poslední třetině už jen Slavoj kosmeticky upravil skóre.

Hned po utkání začali gripeni myslet na nedělní bitvu, která se hraje v Čáslavi od 17 hodin. „Chtěl bych plný stadion. Šance jsou padesát na padesát. Uvidíme, jak duel zvládneme, ale chceme postoupit,“ zdůraznil Topol. Čáslavský kouč měl v sobotním zápase nekompletní tři pětky, a navíc v neděli nenastoupí Michal Kraučuk, který po jedné ze šarvátek přišel o registraci. „Play off se hraje na hraně a takové potyčky k zápasům patří,“ řekl hostující kouč.

Velké Popovice – Čáslav 2:3 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky Čáslavi: Borovanský, Ježek, Křišťan. Čáslav: Škubal – Lang, Skokan, Borovanský, Ježek – Kadlec, Kůrka, Pipek, L. Muras, Kraučuk - Šlejtr, L. Svoboda, Šudoma, Kapec, Křišťan. Trenér Tomáš Topol.