TJ Sršni Kutná Hora – HC Lvi Chotěboř 2:4 (1:3, 1:0, 0:1)

Domácí začali zápas o vše špatně. Už v 5. minutě inkasovali z hole chotěbořského Blažka. Vyrovnání ale obstarala o čtyři minuty déle ruská posila Tugarinov – 1:1. Jenže pak přišla zlomová 16. minuta, kdy Sršni obdrželi dvě branky během 14 vteřin! Nejprve se trefil Stoklasa a další doražený kotouč za Kalouska měl na starosti Jánský – 1:3.

Pak už se na ledě dlouho nic nedělo a diváky přestával hokej bavit. Vše vystihl ve 29. minutě jeden z fanoušků: „Co to hrajete, kluci. Na to se nedá koukat!“

Možná ho domácí hráči vyslyšeli, protože ve 38. minutě předvedli jedinou hezkou akci utkání. Přesilovkovou kombinaci Bláhy s Nakládalem zakončil Králíček - 2:3.

V závěrečné třetině se už nic nedělo, akorát brankář Barta nešťastně vyhodil kotouč Kadlecovi přímo do obličeje. Vítězství hostů pečetil 19 vteřin před koncem po chybě Heřmanského T. Prachař střelou do prázdné brány.

Zápas hodnotil asistent trenéra Libor Barta, který ale musel volit jiná slova, než po utkání v Brně: „Nenavázali jsme na výkon z Brna, hlavně v první třetině, kdy jsme dostali tři zbytečné branky. Chybělo nám nasazení, bojovnost a chuť po vítězství.“

Po první třetině nahradil Libor Barta ml. v bráně Kalouska. „Hlavní trenér chtěl střídat brankáře už po třetí brance,“ vysvětlil Barta senior, „Říkal jsem mu, aby to udělal až o přestávce, protože se na to brankář musí připravit. Chtělo to změnu. Nebyly to ale Kalouskovy chyby.“

Osm porážek v řadě a ztráta 11 bodů. To je mílový krok do baráže. „V žádném případě se na to nemůžeme vykašlat. Musíme s tím něco udělat. Pokusíme se vyhrát v Nymburce a třeba nastolit novou šňůru – tentokrát vítězství,“ přál si Barta.

Ve třetí třetině brankář Barta trefil pukem do obličeje spoluhráče Kadlec. Obránce Sršňů odjel s krvavým zraněním. „Vašek Kadlec má rozpáraný ret a dva vyražené zuby. Možná to bylo zbytečné, asi mu to měl nechat, ale to vyplyne ze hry. Jsou z toho špatní oba,“ dodal Libor Barta.

Branky a nahrávky: 9. Tugarinov (Sladký), 38. Králíček 5/4 (Nakládal, Bláha) – 5. Blažek (Jánský, Hospodka), 16. Stoklasa (Pelán, Kousal), 16. Jánský (Hospodka), 60. T. Prachař (Hospodka). Rozhodčí: Vokřál. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 216.

Kutná Hora: Kalousek (21. Barta ml.) – Janata, Kůrka, Kadlec, Heřmanský, Bílek – Bláha, Nakládal, Králíček – Sladký, Kubišta, Tugarinov - Jankovský, Muras, Křišťan – od 21. min. Burda. (Hanus, Tvrdík, Horálek) Trenér Radek Měsíček. Chotěboř: Kousal – Posmyk, Zítka, Bělohlávek, Fibikar, Meljnek, Blažek, Šíma, Stoklasa, T. Prachař, Pelán, Hnilička, Zemánek, Fila, Škarýd, Hospodka, Jánský, Štros, Kesner. (Opršal) Trenér Pavel Rohlík.