Pardubice – Sparta 2:5

Nově složená trenérská dvojice Josef Jandač a Jaroslav Hlinka zažila vítěznou premiéru. Sparta rozhodla zápas třemi góly v posledních čtyřech minutách. Když už se schylovalo k prodloužení, udeřil v 56. minutě David Vitouch. Pojistku přidal Filip Chlapík a výhru pečetil z úniku Michal Řepík.

Hokejové utkání  HC Dynamo Pardubice - HC Sparta Praha
Třetí odpověď nepřišla. Dynamo ztratilo domácí zápas se Spartou

Branky a nahrávky: 8. Poulíček (Robertson, A. Musil), 47. Říčka (Cienciala, Vála) – 7. M. Forman (Zikmund), 26. F. Chlapík (Thorell, Polášek), 56. Vitouch (Forman, Moravčík), 58. Chlapík, 59. Řepík. Rozhodčí: Šír, Obadal – Ondráček, Kis. Vyloučení: 1:2. Bez využití.
Pardubice: Frodl – Mikuš, Košťálek, Robertson, Nakládal, Vála, J. Kolář, Hrádek – R. Kousal, Paulovič, Camara – A. Musil, Poulíček, Blümel – Říčka, Cienciala, Hecl – Koffer, Anděl, Rohlík. Trenéři: Král, Havíř a P. Sýkora.
Sparta: Neužil – Moravčík, Mikliš, Tomáš Dvořák, T. Pavelka, Polášek, Jeřábek – Sobotka, R. Horák, Řepík – Thorell, D. Kaše, F. Chlapík – Buchtele, Zikmund, M. Forman – Z. Doležal, Vitouch, Prymula – Konečný. Trenéři: Jandač, Hlinka.

Třinec – Litvínov 4:3 v prodl.

Litvínov šel do zápasu s mistrem s dvěma výhrami v zádech. A na dosah měl i skalp Ocelářů. Verva vedla 2:0 a na konci druhé třetiny 3:1, jenže nakonec brala jen bod. Tomáš Marcinko dvěma góly zařídil srovnání a v 64. minutě dokonal obrat Martin Růžička. U vítězné trefy asistoval muž zápasu Marcinko.

Třinec slaví, v prodloužení porazil Litvínov.
Oceláři otočili duel s Litvínovem, v prodloužení rozhodl Růžička

Branky a nahrávky: 33. Marcinko (Hrehorčák, Miloš Roman), 40. Daňo (Martin Růžička, P. Vrána), 45. Marcinko (Martin Růžička, Marinčin), 64. Martin Růžička (Marcinko) – 8. F. Lukeš (Pospíšil, Jarůšek), 20. Estephan (P. Zdráhal, Kudrna), 39. Kudrna (Stříteský, Estephan). Rozhodčí: Pešina, Vrba – Ganger, Klouček. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. Diváci: 2 569.
Třinec: Kacetl – Kundrátek, D. Musil, M. Doudera, Marinčin, M. Adámek, Jaroměřský, Zahradníček – Martin Růžička, P. Vrána, A. Nestrašil – Daňo, Marcinko, Christov – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Kofroň – Dravecký, Miloš Roman, Hrehorčák. Trenéři: Varaďa, Zadina a Krátoška.
Litvínov: Zajíček – Irving, Demel, D. Zeman, Balinskis, Stříteský, Strejček, O. Baláž – F. Lukeš, V. Hübl, Pospíšil – P. Zdráhal, Estephan, Kudrna – Jarůšek, Jícha, Straka – Zygmunt, M. Havelka, L. Stehlík. Trenéři: Országh, V. Sýkora a Tvrzník.

Karlovy Vary – Liberec 2:3

Energie zaznamenala první bodovou ztrátu. Na domácím ledě prohrávala po dvou třetinách 1:3 a v závěru dokázala už jen korigovat. Vítězný gól zařídil pro Tygry Jakub Klepiš v oslabení.

Liberec si vyšlápl na Karlovy Vary.
Liberec je zpátky na vítězné vlně! Veze si plný počet z Varů

Branky a nahrávky: 14. Kulich (Průžek), 54. T. Hanousek (T. Rachůnek) – 3. Rychlovský (Šír, Melancon), 25. Vitásek (Faško-Rudáš), 38. Klepiš. Rozhodčí: Kika, Ondráček – Hynek, Gerát. Vyloučení: 5:6, navíc Koblasa (Karlovy Vary) do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2 106.
Karlovy Vary: Habal – Parkkonen, Plutnar, Dlapa, Pulpán, T. Havlín, T. Hanousek, Weinhold – T. Rachůnek, Hladonik, Flek – Průžek, Kulich, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Osmík, Vondráček. Trenéři: Pešout a Mariška.
Liberec: J. Pavelka – Šmíd, Melancon, Vitásek, Rosandić, Derner, M. Ivan – Birner, Filippi, Ordoš – Záborský, Gríger, M. Zachar – Najman, Klepiš, Faško-Rudáš – Rychlovský, P. Jelínek, Šír – Klapka. Trenéři: P. Augusta a Jiří Kudrna.

Mladá Boleslav – Brno 5:1

Středočeši rozhodli o první výhře v sezoně parádním nástupem. Po třinácti minutách vedli 3:0 a další dvě trefy přidali ve druhé periodě. Čestný úspěch Komety zaznamenal Alexandre Mallet až ve 46. minutě. Brňané na tříbodový zápas stále čekají.

Hokejisté Komety si poradili na domácím ledě s Mladou Boleslaví. Foto: HC Kometa Brno/Vít Golda
První výhra, Kometa neměla v Boleslavi nárok

Branky a nahrávky: 8. J. Dufek (Claireaux), 10. Najman (P. Kousal, Ševc), 13. Šťastný z trest. střílení, 26. Jánošík (Jan Eberle, Pláněk), 29. Kotala (Šťastný, Kelemen) – 46. Mallet (Kučeřík). Rozhodčí: Pražák, Pilný – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:7, navíc Pláněk (Mladá Boleslav) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0.  Diváci: 2 123.
Mladá Boleslav: Krošelj – Pýcha, Ševc, Jánošík, Pláněk, Bernad, Fillman, D. Moravec – Kelemen, Adam Raška I, Šťastný – O. Flynn, Najman, P. Kousal – Kotala, Claireaux, J. Dufek – Lunter, Bičevskis, Jan Eberle. Trenéři: Rulík a Patera.
Kometa Brno: Klimeš – Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, R. Holland, Gulaši, D. Mikyska – Zaťovič, P. Holík, Mueller – M. Haščák, Kollár, Vincour – L. Horký, Rákos, R. Pavlík – Magee, Kusko, Mallet – Šoustal. Trenéři: Kalous, Horáček a Kováčik.

Zlín – České Budějovice 3:4

Berani dvakrát v zápase se soupeřem srovnali krok, ve druhé třetině se dokonce dostali vedení. Ani to jim však nestačilo. Zlín ve 30. minutě poprvé v zápase vedl, na 3:3 pak ale vyrovnal druhou brankou v zápase Milan Gulaš. Ve 49. minutě rozhodl o výhře Jihočechů po krásné bekhendové kličce Jan Štencel.

Hokejisté Zlína (v modrých dresech) ve 3. kole Tipsport extraligy hráli s Českými Budějovicemi.
Berani s debutantem Svobodou padli s Motorem. Dvojí vyrovnání nestačilo

Branky a nahrávky: 22. Fryšara (Šlahař, Ferenc), 24. Jan Svoboda (Hejcman), 30. M. Novotný (Hejcman, Jan Svoboda) – 3. Toman (Holec, Bindulis), 24. Gulaš, 34. Gulaš (Pech), 49. Štencel (J. Ondráček). Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváci: 2 582.
Zlín: Kašík – Suhrada, Žižka, Ferenc, Trška, Gazda, M. Novotný, Dluhoš – Kubiš, Fořt, T. Mikúš – Šlahař, Fryšara, Okál – Sebera, P. Sedláček, Köhler – Karafiát, Hejcman, Jan Svoboda. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík.
České Budějovice: Hrachovina – Vráblík, Bindulis, Piskáček, Bučko, Slováček, Štich, Štencel – Abdul, M. Hanzl, Vondrka – J. Ondráček, Pech, Gulaš – Venkrbec, D. Voženílek, Valský – M. Beránek, Toman, Holec. Trenéři: Modrý, P. Martinec a Fousek.

Olomouc - Plzeň 4:1

Olomoucká posila z NHL byla v úterý v ráži. David Krejčí třemi body (2+1) řídil jednoznačné vítězství Hanáků nad Plzní. V polovině utkání vedli Kohouti už 4:0, to když ve 25. a 27. minutě zvyšoval právě Krejčí a definitivně tak zlomil odpor Indiánů. Představení bývalého bostonského Medvěda aplaudovaly více než čtyři tisícovky fanoušků.

HC Olomouc - Plzeň
Mora zdemolovala Plzeň, Krejčí dal dva góly

Branky a nahrávky: 13. Strapáč (Bambula, T. Černý), 19. Kolouch (Krejčí), 25. Krejčí (J. Káňa), 27. Krejčí (Ondrušek, Nahodil) – 54. Blomstrand. Rozhodčí: Hejduk, Kubičík – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 2:3, navíc Kucsera – Budík oba 5 minut. Využití: 1:0. Diváci: 4 246.
Olomouc: Lukáš – Ondrušek, T. Černý, Švrček, Škůrek, Řezníček, Dujsík, Rašner – J. Káňa, Krejčí, Kucsera – Klimek, Nahodil, V. Tomeček – Ostřížek, J. Knotek, Navrátil – Strapáč, Kolouch, Bambula. Trenéři: Moták a Tomajko.
Plzeň: D. Furch – Budík, Čerešňák, Graňák, J. Kindl, V. Lang, L. Kaňák, Kvasnička – Dzierkals, Mertl, M. Lang – Suchý, Kodýtek, Bulíř – Blomstrand, Přikryl, Kantner – Malát, Thorell, Kuťák. Trenéři: Baďouček, Říha a Vlasák.

Kladno - Hradec Králové 0:3

Mountfield ukořistil první tři body v sezoně, Rytíři si na první výhru musejí ještě počkat. Kladno s Jaromírem Jágrem v setavě se po nedělní divoké přestřelce s Motorem ani jednou neprosadilo. Ostrými pálili jen hosté. Hned po dvaceti sekundách se prosadil kapitán Radek Smoleňák. Další dva góly dal Hradec ve druhé polovině zápasu v přesilovkách.

Zápas Rytíři Kladno vs. Mountfield hradec Králové. Po první třetině 0:1. (14.9.2021)
OBRAZEM: Třetí prohra, nula vstřelených gólů. Rytíři vadnou

Branky a nahrávky: 1. Smoleňák (Blain), 39. Lev (Blain), 59. Blain. Rozhodčí: Hradil, Sýkora – Brejcha, Votrubec. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:2. Diváci: 1 076.
Kladno: Bow – Dotchin, Kehar, Donaghey, Baránek, Nilsen, Ticháček, Funk – Hlava, Plekanec, Kubík – Bílek, Pitule, Račuk – Hajný, Ciampini, Kristo – Jágr, Filip, Beran. Trenéři: Čermák, Burger, Kregl a Paul.
Kradec: Lukeš – Nedomlel, Blain, Gaspar, F. Pavlík, Kalina, McCormack, Jank – Smoleňák, Cingel, Jergl – Perret, Lev, Orsava – Pilař, Lalancette, Oksanen – Kevin Klíma, Koukal, Kelly Klíma. Trenéři: P. Martin, Čihák a P. Svoboda.