PAVEL ŠVEJDA je hokejistou kutnohorských Sršňů v krajské lize. Svému oblíbenému sportu se věnuje od šesti let. Dříve zkoušel i fotbal, ale nakonec kvůli zranění a škole dostaly přednost brusle. Ve svých třiadvaceti letech studuje Univerzitu Karlovu v Praze, za kterou také reprezentuje v ledním hokeji. Koronavirovou pandemii přežívá se svými rodiči a přítelkyní na Přítoce za Kutnou Horou, kde mají dům se zahradou.

Jak moc vám karanténa omezila sportovní život?
Karanténu ani tak úplně nevnímám. Sezona nám vždy končí na konci března, takže bych stejně alespoň týden nebo dva odpočíval. Takto nám ukončili sezonu asi o tři týdny dříve, a proto začínám pociťovat omezení až nyní. Není možné chodit do posiloven, běhat a jezdit na kole jde pouze s rouškou, což není žádný med.

Pomocí jakých cviků se udržujete v kondici?
Začátek karantény jsem využil na odpočinek po dlouhé sezoně. Minulý týden jsem však znovu začal s tréninkem. Snažím se cvičit hlavně s vlastní váhou, popřípadě používat běžně dostupné vybavení. Minulý rok mě dost chytlo kolo, na kterém jezdím i v době karantény.

Máte tip na domácí trénink, který byste doporučil všem?
To je těžká otázka. Záleží dost na tom, jestli chceme hubnout, posilovat nebo se například jen protáhnout. Každý se najde v něčem jiném. Trénink určený pro někoho, kdo je zvyklý posilovat, není vhodný pro druhého, jenž je například obézní a chce pouze hubnout. V dnešní době internetu však není problém najít jakýkoliv typ cvičení.

Co vás karanténa naučila?
Jelikož studuji vysokou školu, tak mě naučila, jak funguje studium pro dálkové studenty. Profesoři nám posílají zadání úvah, seminárních prací, domácích úkolů nebo prezentace na samostudium. Dále mi ukázala, že se máme dobře. Nedokážu si představit, že bych celý rok musel sedět doma a nemohl vycházet ven.

Roušku jste si ušil vlastní nebo jste ji dostal? Případně od koho?
Jednu roušku mi ušila moje přítelkyně a druhou jsem dostal od své mamky.

Na co se nejvíce těšíte, až karanténa skončí?
Rozhodně se nejvíc těším na přátele a spoluhráče z týmu, až se sejdeme, zatrénujeme si nebo uděláme nějakou stmelovačku a rozlučku s minulou sezonou, která je zatím v nedohlednu.

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in