SKLH Žďár n. S. – Stadion Kutná Hora 2:1 (0:1,1:0,1:0)

Kutnohorští hokejisté prohráli i přesto, že od 3. minuty vedli. „Setkala se dvě mužstva, která minule prohrála, což bylo na hře vidět. S hokejem to moc společného nemělo. Ve hře byla spousta nepřesností a chyb. Bohužel jsme udělali o jednu chybu víc, což rozhodlo,“ shrnul zápas kutnohorský trenér Karel Dvořák.

Rozhodující branka padla v přesilové hře. „Michal Rejzek si špatně pokryl křídlo, nevěděl o něm a hráč ujel. První branku jsme dostali při hře čtyři na čtyři, kdy jsme si hráče špatně rozebrali,“ popsal obě obdržené branky Dvořák.

Hosté měli na střídačce opět několik hráčů a tak Karel Dvořák neváhal sestavu protočit: „Jelikož druhá lajna nehrála nic moc, tak jsem to proházel, ale my se spíše trápíme střelecky. Když si vypracujeme šanci, tak máme problém trefit branku. To byla také jedna z příčin dnešní porážky.“

Několik výborných zákroků předvedl brankář Tomáš Linhart. „Tomáš chytal výborně. Hodně nás podržel,“ pochválil ho trenér. Ten měl jako náhradního gólmana Jana Krištofa z B-týmu. „Tomáš Kalousek se zranil při tréninku a od té doby není k dispozici. Dostal do slabin a nevím, jak dlouho bude léčení trvat,“ vysvětlil Dvořák.

V neděli přijede do Kutné Hory Nymburk a Sršni už by zase měli vyhrát. „Doufám, že hráči chtějí vyhrát pokaždé. Snad nemáme série, že vždy dvakrát třikrát vyhrajeme a dvakrát třikrát prohrajeme. Snad hráči budou bojovat. Nymburk má hráče z Benátek, kteří je pozvedli, takže to bude nepříjemný soupeř. Poslední dobou mají dobré výsledky,“ zapřemýšlel nad dalším zápasem Dvořák.

Branky a nahrávky: 27. Kunstmüller (M. Sobotka), 53. Janda (Souček) - 3. Beránek (Pelán). Rozhodčí: Doležal. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:0. Diváci: 645.

Žďár n. S.: Kousal - Smejkal, Souček, Doležal, Fibikar, Pleva, M. Sobotka, Vránek, Bukáček, Dítě, Kunstmüller, Dobiáš, Kočan, Kotlík, Havelka, Janda, R. Sobotka, Vítek. Kutná Hora: Linhart – Kadlec, Rejzek, Nakládal, Janata, Procházka, Veselý, Fejgl - Hemský, Beránek, Pelán – Vylíčil (41. Prachař), Muras, Křišťan (31. Králíček) – Bláha, Adamec, Kraučuk. (J. Krištof, Šlejtr, Uhlíř) Trenér Karel Dvořák.