Sršni otevřeli skóre zápasu ve 13. minutě, kdy pěknou kombinaci na jeden dotek zakončil střelou za záda hostujícího brankáře Pavel Švejda. Vlašimi se podařilo vyrovnat třicet tři sekund po úvodním buly druhé třetiny, kdy ujeli do brejku dva na jednoho, ale kapitán Kucharčík celou situaci vyřešil sám ranou do pravého horního rohu domácí branky.

Kutné Hoře vrátil vedení Matouš Jelínek, když jeho trefa byla jako přes kopírák s prvním gólem Vlašimi - 2:1. Nepříznivý výsledek však Rytíři změnili ve vedení, když dvěma trefami orámovali druhou přestávku. Nejprve ve 39. minutě vyrovnal v přesilovce čtyř proti třem na 2:2 Kakos a po dvaceti šesti sekundách třetí části poslal Vlašim do vedení Slanina.

Hosté ve třetí třetině připravili Kutné Hoře ještě dva tvrdé direkty, když nejprve Jelínka překonal Soukup a konečnou podobu výsledku na 5:2 dal v oslabení, svým druhým gólem v utkání, Kakos.

„Hráli jsme špatně. Celkově to od nás nebylo povedené utkání. Naše situace je kritická. Jsme na dně tabulky mezi třemi týmy, které se poperou o udržení v soutěži," hlesl trenér Kutné Hory Stanislav Bednář a dodal: „Čekají nás nyní zápasy s Příbramí a Rakovníkem, což jsou kvalitní soupeři, a následně duel s Žabonosy, který bude asi nejklíčovější. Samozřejmě ale pro nás jsou důležité všechny zápasy."

Útočník Kutné Hory Dominik Jiráň po zápase neskrýval smutek z prohry. „Bohužel jsme opět neproměnili šance, které jsme měli, což utkání rozhodlo. Zároveň si myslím, že jsme zápas neodbojovali tak, jak umíme," konstatoval Dominik Jiráň a navázal: „Do konce sezony chybí čtyři zápasy, což je dvanáct bodů. Každý bod bude důležitý, ale hlavní bude porazit Žabonosy. Myslím si, že na to máme, ale musíme na ledě předvést více a nenechávat to na náhodě."

Kutná Hora - Vlašim 2:5

Branky a asistence: 13. Švejda (M. Jelínek, Jan Tvrdík), 28. M. Jelínek - 21. Kucharčík (Vondráček), 39. Kakos (Horálek), 41. Slanina (Kucharčík). 48. Soukup (Bauer), 51. Kakos (Soukup). Třetiny: 1:0, 1:2, 0:3.

Kutná Hora: D. Jelínek (Kunášek) - Křeček, Chmelař, Švejda, Havelka, Málek, Glaser, L. Šváb, Javůrek, Siváček, M. Jelínek, Jiráň, Jan Tvrdík, M. Šváb, Rudolfský, Jiří Tvrdík I, Adam, Dytrych, Sádlo. Trenér Stanislav Bednář.

Vlašim: Holánek (Nesvadba) - Bauer, Vondráček, Čtvrtečka, Kakos, Horálek, Trpišovský, Burda, Slanina, Soukup, Bránský, Matějka, Kucharčík, Veselý, Jakub Kučera, Jan Kučera, Horák. Trenér Stanislav Veselý.