TJ Sršni Kutná Hora – SHK Hodonín 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)

Hodonín začal naplňovat roli papírového favorita v 8. minutě, kdy Rehuš ukázal přehled a našel volného Juráska, který s přehledem z úhlu skóroval – 0:1. A bylo i hůře! Nejprve namazal v 19. minutě Heřmanský Juráskovi, toho ale ještě Jíra vychytal. Vzápětí už byla ale na jeho střelu krátký a Hodonín vedl 2:0. V první třetině hráli Sršni s prvním týmem ligy bojácný hokej a do vyložených šancí se moc nedostávali.

Po pěti minutách druhé části byl za hákování vyloučen domácí Horálek a hostům stačilo deset minut, aby Rehuš přesnou střelou přesilovku využil – 0:3. Domácí působili bezzubě i v přesilovkách. V jedné z nich se dostal do vyložené šance Svoboda a střelou tahem nastřelil spojnici tyčí Jírovy brány.

Vstup do třetí třetiny se Sršňům ale gólově povedl a dostali se zpátky do zápasu. V přesilové hře pohotově vystřelil Muras po Kůrkově nahrávce a domácí snížili na 1:3. Sršni se dokonce dostali na dostřel jedné branky v další přesilové hře, kdy dotlačil puk za Peksu Nakládal - 2:3. V té době zbývalo do konce třetí třetiny osm minut.

Naděje Sršňů vyhasly po pochybném vyloučení Heřmanského a hbitě využité přesilovce Svobodou – 2:4. I tak se ale domácí nevzdávali: V oslabení si položil brankáře Křišťan, jenže nedokázal zakončit. Vítězství si nakonec odvezli Hodonínští, i když Kutnohorští ve třetí části smazali výkonnostní rozdíly.

Rozhovor s trenérem otiskneme ve čtvrtečním tištěném vydání Kutnohorského deníku.
Branky a nahrávky: 45. Muras 5/4 (Kůrka), 52. Nakládal 5/4 (Králíček) - 8. Jurásek (Rehuš, Peš), 19. Jurásek, 26. Rehuš 5/4 (Jurásek, Peš) 54. Svoboda 5/4 (Jurásek, Hlavačka). Rozhodčí: Vokřál. Vyloučení: 6:7, navíc: Barták (H) 10 min. OT. Využití: 2:2. Diváci: 210.

Kutná Hora: Jíra – Veselý, Kůrka, Kadlec, Bílek, Janata, Heřmanský - Sladký, Burda, Kubišta – Horálek (27. Jankovský), Muras, Bláha – Bláha, Nakládal, Králíček. (Krištof – Šlejtr, Tvrdík, Mareček, Uhlíř). Trenér Radoslav Svoboda.

Hodonín: Peksa – Hlavačka, Svoboda, Pokorný, Miklík, Gróf, Okuliar - Rehuš, Jurásek, Peš – Špok, Barták, Sajdl – Fiedler, Korotvička, Hoza. (Šenk – Tomi, Charvát, Nesrsta) Trenér Libor Žilka.