Utkání se Žabonosy mělo netradiční formát. Hrálo se s jedním rozhodčím, hrubým časem a dvěma poločasy. Zápas trval hodinu a půl. Hře to však vůbec neuškodilo. Střídaly se útoky na obě strany, jelikož rozhodčí nechával hru plynout bez zbytečných zásahů.

Špatnou zprávou je zranění Jana Červinky, který byl dohrán nesmyslným zákrokem v oblasti kolene. S bolestivou grimasou se vrátil na střídačku, vyzkoušel ještě jedno střídání, ale kvůli bolesti skončil. Diagnóza je drsná – přetržené boční kolenní vazy a přetržený křížový vaz.

Zápas pokračoval dál a prvním gólem zápasu se blýskl Michal Šváb. Po souhře se Siváčkem prostřelil gólmana soupeře střelou z levého kruhu.

Do akcí se dostávaly oba týmy, ale šance likvidovali oba gólmani. Jedna z dalších se ujala opět ve třetí lajně a tentokrát si odbyl gólovou premiéru Roman Socha, kterému asistoval Michal Šváb. Současně se jednalo o gól vítězný, a taky první vítězný v letošní přípravě.

Výbornou práci odváděl v tomto zápase kapitán Vaněk, který nedal soupeři ani centimetr ledu zadarmo, a svým přístupem motivoval ostatní hráče k důsledné hře.

V polovině zápasu se postavil do brány Kunášek místo Jelínka, který uhájil čisté konto prvního poločasu. Krátce po zahájení hry čelil Kunášek nepříjemné střele k tyči, tu však s přehledem vykryl a tým se mohl opět spolehnout na svého brankáře. Nedlouho potom se prosadila opět třetí lajna, když Vaněk našel nahrávkou Siváčka a ten prostřelil brankáře hostů potřetí.

Stav 3:0 Sršně uklidnil, a pár minut před koncem zápasu toho soupeř využil snížením na 3:1. Vzápětí se pokusil o hru bez gólmana, ve které domácí pořádně zavřel do třetiny, ale Javůrek brankou do prázdné brány pečetil výhru svého týmu. Na rozdíl od minulých zápasů předvedli kutnohorští hokejisté lepší výkon a plnili pokyny trenéra. Mezi svěřenci Stanislava Bednáře byl i osmnáctiletý Ondřej Plíhal, který začíná sbírat zkušenosti v dospělých kategoriích.

„Ve středu jsme sehráli dobrý zápas, dobře jsme kombinovali a bruslili. Brzo jsme se dostali do vedení, a pak už to bylo jednoduché. Také jsme neproměnili hodně šancí. V koncovce nejsme moc produktivní, řešíme jí moc zbrkle. Hra byla dobrá, ale musíme zapracovat na koncovce,“ zhodnotil zápas se Žabonosy trenér kutnohorských hokejistů Stanislav Bednář.

Následně začal s hodnocením nedělního přípravného zápasu s Kolínem B: „Dvě třetiny jsme měli obrovskou převahu, ale nedokázali jsme vstřelit branku. Do třetí třetiny za stavu 0:0 jsme prostřídali sestavu. Potom jsme dostali dvě hloupé branky.“

První mistrovský zápas, už s regulérními pravidly, čeká Sršně ve Velkých Popovicích, kde v sobotu od 18 hodin zahájí mistrovskou sezónu Krajské ligy. Při prvním domácím zápase přivítají Kutnohorští Rytíře z Vlašimi 22. září, tradičně v sobotu od 17 hodin.

Kutná Hora - Žabonosy 4:1 (branky KH: M. Šváb, Socha, Siváček, Javůrek). Sestava Kutné Hory: D. Jelínek, Kunášek - Křeček, Švejda Pavel, Havelka, Vaněk, Červinka, Siváček - Javůrek, Plíhal, Dytrych, M. Jelínek, Jiráň, Jan Tvrdík, Rudolfský, Socha, M. Šváb, Sádlo. Trenér Stanislav Bednář.

Kutná Hora - Kolín B 0:2. Sestava Kutné Hory: Jelínek, Kunášek - Křeček, Vaněk, Petr Švejda, Pavel Švejda, Siváček - Beran, Dytrych, Javůrek, M. Jelínek, Jiráň, Jan Tvrdík, M. Šváb, Socha, Jiří Tvrdík, Sádlo. Trenér Roman Bednář.