Jako první se v zápase prosadili hokejisté Kutné Hory, když Matouš Jelínek našel mezi kruhy Jana Tvrdíka, který střelou z první překonal hostujícího brankáře. Neratovice odpověděly za tři minuty, když vyrovnal Macek, ale nakonec to byli Sršni, kdo vyhrál první třetinu, jelikož v 18. minutě střelu Jiřího Tvrdíka II tečoval mezi betony brankáře Michal Šváb.

Na další branku si diváci museli počkat až do druhé třetiny, konkrétně do 28. minuty, kdy se prosadil neratovický Mareček. Stav 2:2 vydržel až do třetí části, ale hned v její první minutě využil přesilovou hru kutnohorský Pešek. Hosté z Neratovic ale bleskově srovnali, když se puk odrazil od zadního mantinelu, přeskočil hůl brankáře Jelínka, kterému nedal střelou z bezprostřední blízkosti šanci Veselý. Rozhodující moment zápasu přišel tři minuty před koncem, kdy neratovický Veselý objel branku a přihrál Pekovi, který rozvlnil síť domácí svatyně. V poslední minutě utkání Buldoci pojistili své vítězství trefou do prázdné branky.


„Máme za sebou hodně bojovné utkání, které vyhrál šťastnější tým. Měli jsme nějaké šance, které jsme neproměnili, zatímco hosté ano. Dohrávali jsme zápas na tři obránce, což se také projevilo. Bohužel jsme prohráli a musíme jít dál," zhodnotil utkání trenér Sršňů Stanislav Bednář.

„Utkání bylo hodně náročné. Neratovice jsou kvalitní soupeř. Myslím si ale, že jsme měli na to, abychom zápas uhráli. Ve třetí třetině začal soupeř hrát tvrdě, což nás asi trochu rozhodilo a nehráli jsme tak dobře, jako v předešlých třetinách," uvedl po zápase střelec druhé kutnohorské branky Michal Šváb, který prozradil, jak viděl svůj gólový moment: „Viděl jsem první střelu Jana Tvrdíka II, kterou mu soupeř zablokoval, nicméně puk se k němu vrátil a tušil jsem, že bude střílet znovu. Najednou se mezi námi vytvořila ulička, já si do ní najel a tečoval jeho střelu mezi betony brankáře."


Sršně čeká v sobotu od 17.30 hodin další zápas na domácím ledě. Do Kutné Hory přijedou Velké Popovice. „Čeká nás zápas s dalším kvalitním soupeřem. Velké Popovice mají ligovou juniorku, takže předpokládám, že půjde o mladé mužstvo. Doufám, že zápas vyhrajeme. Určitě bych chtěl na utkání pozvat diváky, ať nám přijdou fandit, protože podpora vždy pomůže," pozval fanoušky další zápas Michal Šváb.

Kutná Hora - Neratovice 3:5 (2:1, 0:1, 1:3)
Branky a asistence: 11. Jan Tvrdík (Jiráň, M. Jelínek), 18. M. Šváb (Jiří Tvrdík II), 41. Pešek (Siváček) - 14. Macek (Mrázek), 28. Mareček (Pek), 42. Veselý (Rak), 57. Pek (Veselý, Rak), 60. Pek (Horevaj). Kutná Hora: D. Jelínek (Kunášek) - Křeček, Chmelař, Švejda, Havelka, Málek, Glasser, Jiří Tvrdík II, Javůrek, Siváček, Pešek, M. Jelínek, Jan Tvrdík, Jiráň, M. Šváb, Jiří Tvrdík I, Meloun, Adam. Trenér Stanislav Bednář.