Požár byl ohlášen v 15:17. „Na místě jsme byli za čtyři minuty a krátce před čtvrtou hodinou byl požár zlikvidován,“ sdělil velitel hasičské stanice v Kutné Hoře Zdeněk Voseček. „Provoz zimního stadionu nebyl ohrožen,“ dodal. A co oheň způsobilo? „Podle prvního ohledání zasahujících hasičů a Policie ČR se jednalo o požár způsobený závadou na elektrospotřebiči, tak standardním pro většinu kabin, jakým je odvlhčovač vzduchu,“ stojí v prohlášení na klubových stránkách.

Po požáru se stále budova odvětrává a vedení TJ Stadion sčítá škody. „Jenom na výstrojích je škoda tak dvě stě padesát tisíc, ale po detailním součtu může být číslo vyšší,“ říkal Jiří Kadlec, který má na starosti výstroje hráčů A-týmu. Shořelo vše, co bylo u stropu a kolem ohniska. Žár spálil třeba obě nové sady dresů, ve kterých hráli Sršni necelé dva měsíce. Místy zůstaly jen nože z bruslí.

Helma Radima Křišťana doslova protekla mřížkami v poličce. „Tu už si asi nenasadím,“ zavtipkoval. Ten přišel o výstroj v hodnotě skoro dvacet tisíc korun. „Když jsem se to dozvěděl, byl jsem hodně naštvaný. Shořelo mi vše kromě půlky báglu, trička a hokejky,“ popisoval. Teď Křišťan nic nemá a musí čekat, až mu vedení seženu nové věci: „Zatím nemám v čem hrát, ale čtvrteční trénink se vypustil.“

Jasné je i to, že se nebude hrát nedělní utkání s Nymburkem. „Nebudeme hrát zřejmě ani středeční zápas v Pelhřimově,“ nastínil manažer Sršňů Vladimír Muras. On se svými kolegy teď shání finance na nové věci a rekonstrukci kabiny. Výbor TJ Stadion se rozhodl oslovit i fanoušky a uspořádal sbírku. Finanční dary mohou nosit do kanceláře Luboš Machka na zimním stadionu.

První finanční dary do sbírky věnovali samotní členové výboru, kteří přispěli v řádech tisíců korun. Podobný krok se očekává i od samotných hokejistů.

Na zimním stadionu byl ještě ve čtvrtek dopoledne cítit zápach. Pak už se do kabiny vrhnou brigádníci a začne se s odklízením škod a rekonstrukcí. A-tým se prozatím přestěhuje do jiných prostor zimního stadionu.