V 7. kole II. ligy na svém ledě rozstříleli trutnovské Draky 8:3, když o výsledku rozhodly vyloučení ve druhé třetině. Sršni dokonce skórovali v oslabení. Na špatné časy je tak zapomenuto.

Stadion Kutná Hora – HC Trutnov 8:3 (1:1,4:0,3:2)

Sršni začali zápas dobře. Zejména pětka vedená Murasem dělala Drakům problémy. Po závaru před brankou Škrabelja ale Vylíčil puk do „kasy“ nedostal. V 5. minutě nahodil puk na hostující bránu Kořínek, Prachař šikovně tečoval a brankář Trutnova reflexivně zakročil. V čase 5:31 už domácí skórovali: Úderné duo Hemský – Bláha ukázalo sílu a druhý jmenovaný prostřelil trutnovského brankáře – 1:0

V další šanci jel zprava sám na hostujícího brankáře Prachař, ale nic extra nevymyslel. Trutnovští udeřili z čista jasna, kdy Chytráček poslal za kutnohorské beky Martina Mikoláška a ten bekhendovou střelou překonal Kalouska – 1:1.

Začátek druhého dějství byl ve znamení početní převahy Trutnova, ale paradoxně toho využili Kutnohorští. V oslabení přihrál Beránek mezi kruhy Petrovi Hemskému a ten prostřelil Škrabelja pod rukou – 2:1. Že umí Sršni dávat gól i v přesilovce ukázali ve 29. minutě. Volný puk na brankovišti dorazil nadvakrát do brány Pavel Beránek – 3:1. Utkání se přehouplo do své druhé poloviny a přesilovku hráli hosté, v níž neproměnil díky zákroku Kalouska vyloženou šanci Havlíček.

Na začátku 38. minuty hrál Stadion dvouminutovou přesilovku 5 na 3, kterou využil po 32 vteřinách a kombinaci Kadlece s Hemským střelou do odkryté brány Pavel Beránek – 4:1. V poslední minutě druhé třetiny padla ještě jedna branka: Ondřej Nakládal nahodil puk do skrumáže před bránou a kotouč propadl Škrabeljovi do sítě – 5:1.

Necelé dvě minuty po startu třetí třetiny ukázal dravost mladý útok Sršňů: Křišťan s Vylíčilem vydřeli kotouč a Lukáš Muras přesnou ranou zvýšil na 6:1. Pětigólové vedení ale domácí dlouho neudrželi, protože si mezi kruhy nabruslil trutnovský Ladislav Jindřich a prostřelil Kalouska – 6:2. Ve 48. minutě hledal Beránek chytře při početní převaze Kadlece, ale jeho teč minula branku hostí. Až v 51. minutě se vrátil z trestné lavice domácí Nakládal a hned založil útok, který po krásné přihrávce Křišťana zakončil Adam Vylíčil sedmou brankou.

O tři minuty déle předvedl nejhezčí akci utkání Pavel Pelán, který projel celé kluziště a kotouč poslal pod víko Truhlářovi brány – 8:2. Aplaus tribun si vysloužil vzápětí i domácí brankář Kalousek, jenž tygřím skokem zmařil šanci Draků při dvojnásobné přesilovce. V 59. minutě se ještě dočkali gólu Trutnovští, když přesilovkovou bombu Jiřího Malinského tečoval jeden z domácích beků za Kalouska – 8:3.

Branky a nahrávky: 6. Bláha (Hemský), 23. Hemský (Beránek), 29. Beránek (Hemský, Rejzek), 38. Beránek (Hemský, Kadlec), 40. Nakládal (Křišťan), 42. Muras (Křišťan, Vylíčil), 51. Vylíčil (Křišťan, Nakládal), 54. Pelán – 12. Mikolášek (Chytráček), 43. Jindřich (Malinský), 59. Malinský (Havlíček). Rozhodčí: Kareš. Vyloučení: 10:10. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 261.

Kutná Hora: Kalousek – Rejzek, Kadlec, Nakládal, Janata, Procházka, Kořínek – Hemský, Beránek, Bláha – Vylíčil, Muras, Křišťan – Prachař, Adamec, Králíček – od 45. min Pelán a Uhlíř. (Linhart, Šlejtr) Trenér Karel Dvořák. Trutnov: Škrabelj (41. Truhlář) – T. Mečiar, Malinský, Mlejnek, Antonín, Kuna, Provazník – Mikolášek, Havlíček, Chytráček – Jindřich, Šimoníček, Chochola – Dlab, Mašek, Stehno – Janecký ml., Dome, Čapek. (Svoboda) Trenér Stanislav Mečiar.