V sestavě Sršňů chyběli Rudolfský, Vaněk a Beran, trenér proto musel upravit složení první a třetí pětky. Od prvních okamžiků bylo patrné, že tým domácích se proti loňsku výrazně proměnil a nutno říct, že k lepšímu. Jejich hra byla nejen hodně aktivní, ale i přesná a důrazná. V první třetině dokázali kutnohorští hokejisté tempu hry stačit, a blokovat střelecké pokusy. Ty, které se nepodařilo zblokovat, zneškodnil brankář David Jelínek. Přesto se domácí prosadili ještě do konce třetiny, když v 16. minutě přehráli druhou pětku Kutnohorských a otevřeli skóre. Přestože Sršni hráli dobře, po obdrženém gólu viditelně ochabli. I proto v poslední minutě změnil trenér střídání lajn, aby se pokusil o snížení stavu, to ovšem nevyšlo a Sršni inkasovali podruhé.

Nástup do druhé třetiny byl od hostů o něco horší než do první, domácí hráli jednodušeji a rychleji. Šance měly oba týmy, ale brankáři obou týmů byli proti. Třetina se opět blížila ke konci bez gólu, když si vynutil Dytrych aktivním průnikem do obranné třetiny domácích přesilovku. Trenér Bednář nechal na ledě první pětku, na buly ale poslal Siváčka. Ten vyhrál vhazování, Javůrek poslal puk na Suchého, který se opřel na modré do střely a před gólmanem tečoval Siváček. Za pouhých sedm sekund přesilovky Kutnohorští krásnou a rychlou akcí snížili na rozdíl jednoho gólu. Premiérový bod si připsal v dresu Sršňů Václav Suchý. Několika akcemi se předvedly do konce třetiny oba týmy, ale žádný ze střelců se neprosadil.

Nástup do 3. třetiny za stavu 2:1 dával dost prostoru na korekci výsledku. Nejprve si vybral slabší chvilku Chmelař, který špatně rozehrál v hloubi třetiny a domácí Christov potrestal chybu zvýšením na 3:1. Krátce po ukončení oslabení obdrželi hosté další branku. V 53. minutě měli hosté další přesilovku, tentokrát čtyři na tři. Nejprve si vyměnili puk beci na modré, když Chmelař poslal puk na Suchého, ten našel střílenou nahrávkou Jiráně nedaleko pravé tyče gólmana, a ten tečí za jeho záda vykřesal šanci na dotažení soupeře. Kutnohorští hokejisté se následně pokoušeli hrát bez brankáře. Ovšem soupeř toho dokázal využít a po odražené střele přes celé hřiště dorážel do prázdné brány boleslavský Trégl.

„Soupeř nás překvapil předvedenou kvalitou, hrál opravdu dobře. My jsme do zápasu vstoupili vlažně, neproměnili jsme naše šance a po chybách jsme inkasovali dvě branky. Ve druhé třetině jsme snížili stav a celkově jsme podali lepší výkon. Prvních šest minut třetí třetiny jsme hráli dobře, bohužel se domácím podařilo dát na 3:1, pak už to bylo těžké,“ neměl z výsledku radost Kutnohorský trenér Stanislav Bednář.

Příští zápas čeká Sršně v Rakovníku, zápas se sehraje v neděli 7. října od 17:30.

Mladá Boleslav – Kutná Hora 5:2 (17., 20. Kollman, 44. Rovný, 50. Vondrlík, 60. Trégl – 36. Siváček, 54. Jiráň). Kutná Hora: D. Jelínek, Kunášek - Chmelař, Siváček, Křeček, Pavel Švejda, Havelka, Suchý, Petr Švejda - Javůrek, Plíhal, Dytrych, M. Jelínek, Jiráň, Jan Tvrdík, Socha, Sádlo, M. Šváb, Jiří Tvrdík. Trenér Stanislav Bednář.