Začátek zápasu patřil domácím. Velmi rychle se pohybovali, rychlé a přesné nahrávky dělali hostům problémy. První branku vstřelil ale hostující Chmelař už ve třetí minutě, když vystřelil od modré a jeho střela propadla až do brány. Za tři minuty se stav opět měnil, tentokrát útočnou aktivitou domácích. Prosadit se dokázal Hrachovec dorážkou střely, která prošla brankovištěm a vyrovnal. Vyrovnané nebylo jen skóre, ale i množství střel obou týmů. Gólmani Jelínek i Martínek svoje týmy jistili a nedávali střelcům šanci na další skórování.

V úvodních minutách druhé třetiny si Kutná Hora opět vzala vedení, když druhá pětka pomocí Křečka a Tvrdíka vstřelila branku. Neuběhly ale ani dvě minuty, když byli hosté poslání do tří, a také domácí tuto výhodu využili a opět dorovnali stav.

Krátce potom, při jedné z velkých šancí Sršňů, domácí Bašus důrazně bránil Siváčka, ten si to nenechal líbit a poslal Bašuse k ledu. Oba za tento souboj vyfasovali 2+2 minuty. Nedlouho potom zaúřadovala druhá pětka Sršňů. Jan Tvrdík našel volného Matouše Jelínka mezi kruhy a ten rychlou střelou zápěstím prostřelil bezmocného Martínka. Už potřetí se Sršni dostali do vedení. Opět ale, ihned po vstřelení gólu, šli do oslabení. Hosté ale vedení uhájili do konce druhé třetiny.

Ve třetí části domácí, jmenovitě Hutla, opět vyrovnali stav utkání. V padesáté minutě byl vyloučen domácí Skokan a první pětka Sršňů předvedla tlak, který domácí neustáli. Po odražené střele Berana dorážel z pravého kruhu Chmelař a svým druhým gólem v zápase poslal Sršně už počtvrté do vedení.

Během střídání třetí pětky, které odehráli v obranné třetině Žabonos, dohrál Socha soupeřova obránce a vyfasoval dvě minuty. I tato přesilovka, už čtvrtá v zápase, přinesla gól a domácí opět dotáhli skóre.

Během sedmi minut, které zbývaly do konce třetí třetiny, patřil mezi nejvýraznější šance brejk Jana Tvrdíka, který ujel domácím, Hutla s Nekvasilem ho však podsekli. Rozhodčí potrestal jednoho ze dvou jmenovaných obránců vyloučením na dvě minuty. Tuto přesilovku hosté nevyužili, za zmínku stojí jen blafák Berana, kterým domácímu Hlavešovi doslova zamotal nohy a bez jakéhokoliv kontaktu ho poslal k ledu.

V prodloužení byli Sršni aktivní, soupeř více vyčkával. V 64. minutě se po pravém křídle dostal dopředu Matouš Jelínek, který si pukem obhodil soupeře, ovšem když byl na jeho úrovni, byl poslán hokejkou k ledu. Rozhodčí okamžitě rozpažil a nechal hru pokračovat. Soupeř toho využil a dal vítěznou branku.

„Kromě začátku jsme hráli dobře. Musím ale říct, že hru neskutečně ovlivnil rozhodčí, byla to hanba českého sportu. I soupeř se nám omlouval, diváci ho chtěli zlynčovat. Člověk se o něco snaží, a pak se stane tohle, je vidět, že asi nerozumí sportu. Jinak by mu to bylo líto, pokud není charakterově pokřivený. Dělám hokej přes padesát let a tohle je nepředstavitelné,“ nebral si servítky kutnohorský trenér Stanislav Bednář.

Žabonosy - Kutná Hora 5:4 pp

Branky Kutné Hory: Chmelař 2, Jan Tvrdík, M. Jelínek.

Sestava Kutné Hory: D. Jelínek, Kunášek - Chmelař, Grauer, Křeček, Pavel Švejda, Havelka, Vaněk, Petr Švejda - Javůrek, Beran, Dytrych, M. Jelínek, Siváček, Jan Tvrdík, Socha, Rudolfský, M. Šváb, Sádlo, Plíhal. Trenér Stanislav Bednář.