SK Sršni – Hvězda Kladno 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

V předchozích utkáních dosud neporažený tým Hvězdy Kladno zavítal na kutnohorský led s odhodláním bodovat. Utkání mělo do začátku vysoké tempo a hra se přelévala od brány k bráně. V 7. minutě Sršni hráli první přesilovku, když odražený puk vyzval k brejku kladenského Hegenbarta, který dostal oslabené hosty do vedení. Nervozita na holích Sršňů přinesla nepřesnou hru ve zbytku první části.

Do druhé části trenér Jiří Tumpach „naordinoval" zklidnění rozehrávky a větší bojovnost. Již po dvou minutách zafungovala spolupráce Jelínka a zakončujícího Volného a bylo vyrovnáno. V polovině utkání se blýskl mladý centr Tvrdík, když ukličkoval celou kladenskou obranu a dal důležitý druhý gól – 2:1. O tři minuty později Volný křížnou přihrávkou přesně na hůl rozjetého Jelínka založil brejk, který Jelínek skvěle zakončil pod horní tyč, a Sršni odskočili soupeři o dvě branky.

Třetí třetina nespokojené hosty motivovala k urputné snaze skórovat. Celkem časté faulování Sršňů jim dávalo dostatek příležitostí ke skórování. Strážce branky domácích Jan Krištof měl však svůj den a skvěle soupeře vychytal. Několik zákroků publikum odměnilo potleskem a soupeře přivádělo k zoufalství. Dvě minuty před koncem utkání Sršni završili svůj gólový účet, když v závaru před bránou nalezl puk Kaiser a prostřelil klubko těl. Zasloužené vítězství Kutní Hory v domácí premiéře přineslo další tři body v tabulce.

Další domácí utkání se uskuteční v neděli 4. listopadu od 17.30 hodin. Sršni budou hostit Tatran Sedlčany.

Statistiky

Branky a nahrávky KH: Volný (Jelínek), Tvrdík, Jelínek (Volný), Kaiser. Kutná Hora: Jan Krištof (Balhám) – Čejka, Novotný, Andrle, Meloun, Vaněk, Jirek, Lukáš Krištof, Charvát, Hetfleisch, Volný, Kaiser, Jelínek, Pálek, Tvrdík, Hynek. Trenér Jiří Tumpach.