TJ Tatran Sedlčany – SK Sršni K. Hora 2:5 (0:0,1:2,1:3)

Domácí po dvou předchozích vítězstvích proti Sršňům vstoupili sebevědomě do první části. Výborná obrana hostí ale nepouštěla domácí do výrazných šancí, ani přečíslení. Střely z větší vzdálenosti pochytal skvělý Karger. Několik vyloženě gólových šancí si vypracovali Sršni z rychlých protiútoků. Největší měl Charvát, který svůj samostatný únik nedokázal proměnit.

Druhou část začali aktivněji opět domácí, ale bez gólového efektu. Skóre otevřel Siváček v přesilovce, když podržel puk za bránou a „lišácky“ překvapil domácího brankáře u pravé tyče. Povzbuzení Sršni začali být lepším týmem a přehrávali domácí. V pětatřicáté minutě Meloun nahrál na modrou čáru volnému Čejkovi a ten přízemní střelou navýšil náskok hostí. Domácím se povedlo snížit před druhou sirénou v přesilovce tečovanou střelou.

Třetí třetina přinesla tuhý boj, ve kterém domácí moc chtěli uspět před domácím publikem. Rozhodčí nasadili přísný metr a trestů přibývalo. Sedmnáct minut před koncem Sedlčanští vyrovnali skóre opět v přesilovce tečovanou střelou. Urputnost obou soupeřů přinesla i bitku na pěsti, po které museli oba aktéři (domácí Flieger a Jiráň) předčasně pod sprchy.

Kritický moment přišel pro Kutnohoráky v 50. minutě, když domácí minutu a půl hráli 5 na 3. Bojovností a pády do střel ale sedlčanským „kanonýrům“ zabránili v otočení skóre. Čas 58:16 byl naopak skvělým momentem hostů, když Siváčkem nastřelený puk na brankáře domácích svým důrazem dorazil do sítě Hetfleisch.

Sedlčanští si vzali oddechový čas a nastoupili v šesti bez brankáře. Minutu před koncem ale pečetil Meloun výhru gólem do opuštěné brány. Domácí dál zkoušeli štěstí v šesti, ale Volný vyhrál buly, našel Melouna svou přihrávkou a ten opět navýšil pojistku na konečných 2:5. Tříbodové vítězství navýšilo konečné bodové konto Sršňů v tabulce na číslo 30.

Branky a nahrávky K. Hory: Siváček, Čejka (Meloun), Hetfleisch (Siváček), Meloun, Meloun (Volný). Kutná Hora: Karger – J. Vaněk, Kozlík, Krištof, Čejka, Novotný, Volný, Charvát, Siváček, Meloun, Hetfleisch, Jiráň, Kaiser.

Hynek Macháček