Sršni začali aktivně. První útok si vytvořil nadějnou akci, ale v zakončení se ji nepodařilo dotáhnout Beranovi. Vzápětí rozhodčí Jecelín vyloučil prvního hráče, hráče hostů, a jak ukázal průběh zápasu, byl to první z řady celkem 16 vyloučených. V přesilovce se Kutnohorským dařilo držet soupeře v sevření zejména druhé pětce, střelecky aktivní byli útočníci a nejvíce střílející hráč, obránce Pavel Švejda.

Přes několik dalších přesilovek padl první gól ve hře pět na pět. Začala 13. minuta, když druhá pětka pronikla do obranného pásma rytířů, Pavel Švejda nahrál na Jiráně, který pohotovou střelou překonal Holánka. Do tohoto okamžiku se soupeř prosazoval spíše výjimečně, ovšem po vyloučení na straně Kutné Hory, které následovalo těsně po vstřelení gólu, dohnali vlašimští střelecké manko. Naštěstí bez gólu.

První třetinu odehráli Sršni aktivně, určovali tempo hry a vytvářeli si tlak, který dokázal soupeř oplácet spíše ojedinělými akcemi.

Druhou třetinu se Sršni nechali unést vedením. Začali ve čtyřech, protože v závěru první třetiny dostal trest Jiráň. Kutné Hoře chyběla dravost i rychlost, přes řadu střeleckých pokusů nechávali Kutnohorští vyniknout gólmana Holánka a nechávali se vylučovat za zbytečné fauly.

Přestože byla Kutná Hora pořád lepším týmem, hosté předvedli, co znamená výhoda přesilovky. Ve 28. minutě projel Svoboda jako blesk do útočného pásma a stejně rychlou střelou ho horního roku vyrovnal skóre. Chvíli na to se dostal do gólové šance Rudolfský, před zakončením byl ale hákován. Následná přesilovka zůstala nevyužita. Další přesilovku měli vlašimští hokejisté a ukázali, jak ji využít. Bauer nahodil puk od modré přes houf hráčů, a ten zapadl jako padající list do dolního rohu brány.

Přestože svěřenci Stanislava Bednáře ve druhé třetině soupeře opět přestříleli, neproměnili šance, které už nemohli být více gólové.

Ve třetí třetině svého soupeře Sršni přehrávali, ale nedokázali využít své příležitosti. Domácí skórovali ve 46. minutě, branka ale neplatila, protože rozhodčí přerušil hru. Posledních šest minut měli domácí obrovský tlak, ale množství střel šlo úplně mimo bránu, a řadu jich Holánek zlikvidoval.

„První třetinu jsme hráli velmi dobře. Vytvořili jsme si spoustu šancí, soupeře jsme nepustili ze třetiny. Pak přišlo spoustu vyloučení, díky tomu se soupeř dostal do hry. Ve druhé třetině vyloučených ještě přibylo, byly to zbytečné fauly. Bohužel můžete hrát dobře jak chcete, ale na jednu branku se nedá spoléhat. Tento zápas jsme měli jednoznačně vyhrát,“ byl zklamaný kutnohorský trenér Stanislav Bednář.

Sršně teď čekají dva venkovní zápasy. Nejprve v soboru 29. září od 17 hodin v Mladé Boleslavi a následující neděli v Rakovníku od 17:30.

Kutná Hora – HC Vlašim 1:2 (Jiráň - Svoboda, Bauer). Sestava Kutné Hory: D. Jelínek, Kunášek - Chmelař, Siváček, Křeček, Pavel Švejda, Havelka, Vaněk, Petr Švejda, Suchý - Javůrek, Beran, Dytrych, M. Jelínek, Jiráň, Jan Tvrdík, Rudolfský, Socha, Sádlo, Jiří Tvrdík. Trenér Stanislav Bednář.