V zápase udeřily jako první Neratovice, když útočník hostů překonal Davida Jelínka v domácí bráně. Sršni chtěli odpovědět, Radim Vašíček v neratovické bráně měl kolikrát co dělat, aby zabránil brance. Domácí postupně prověřili Vašíčkovu lapačku, vyrážečku, betony, a v neposlední řadě také helmu, hosté však stále odolávali. To se Kutné Hoře mohlo vymstít, hosté zahrozili z protiútoku, ten ale neskončil ani střelou, nýbrž ztrátou puku.

Ve velmi dobré příležitosti se ocitli domácí, ale kutnohorský útočník nedokázal využít výbornou přihrávku před odkrytou bránu, když netrefil kotouč. Domácí pak měli ještě několik šancí, jedna skončila těsně vedle brány, druhá šla zase nad, naprostá většina z nich však ztroskotala zákrocích hostujícího brankáře, kterému občas vypomohli také obránci. Když už se schylovalo ke konci první třetiny, prosadil se po závaru před bránou hostů Jan Tvrdík, Sršni tak rovnou vteřinu před koncem vteřiny vyrovnali.

Ve druhé třetině už byla hra více v režii domácích, přesto se do první šance dostali hosté, ale hezkou kličku nedokázal neratovický útočník doplnit o dobrou střelu. Domácí na druhé straně vyslali projektil od modré čáry, odražený puk pak dorážel domácí hráč do břevna. Dobrou šanci měl Jan Tvrdík, který se rozhodoval mezi střelou a přihrávkou, nakonec zvolil střelu, se kterou si ale brankář hostů poradil bez větších problémů.

O chvíli později se ukázal Dytrych, jeho pokus bekhendem šel ale doprostřed brány, branka tedy nepadla. Dvě šance měl domácí Beran, nejdříve vyslal tvrdou střelu, kterou vyrazil brankář soupeře, o chvíli později jel sám na bránu, brankář na něj však vyzrál, s následnou dorážkou si ale Vašíček už neporadil a Matouš Jelínek tak vstřelil další branku domácích. Skóre druhé třetiny upravil Jiří Tvrdík, který se prosadil z protiútoku.

Z barážového utkání Kolín B - Kutná Hora (2:1 pp).
Sršni ve druhém kole baráže nestačili na kolínskou rezervu

V posledním dějství zahrávali hosté přesilovku pět na tři, využili ji po závaru před bránou Davida Jelínka. Domácí měli několik dobrých šancí, ale nedokázali je proměnit, například samostatný únik skončil zákrokem brankáře Neratovic. Pokusy hostů také nebyly moc úspěšně, i přes snahu Neratovických předváděl David Jelínek dobrý výkon, například když v rozkleku vychytal nájezd soupeře.

Další branku Sršňů přidal Pavel Švejda, využil tak přesilovku pět na tři. Stejný hráč přidal také další branku, když dorážel puk do odkryté brány. Poslední branka padla do sítě hostů, když vyslal dobře umístěnou střelu kutnohorský Javůrek. Sršni tak zvítězili 6:2 a pokračují v baráži o udržení.

„První třetinu jsme vůbec nehráli dobře, začali jsme špatně, nebruslili jsme, nenahráli jsme si, všechno bylo špatně. Ve druhé třetině jsme trochu začali bruslit, začali jsme zvládat osobní souboje a dokázali jsme si nahrát, takže tam bylo malinké zlepšení. Zápas provázela nervozita, byl to spíš boj,“ zhodnotil utkání kutnohorský trenér Stanislav Bednář.

Kutná Hora - Neratovice 6:2 (1:1, 2:0, 3:1)

Branky Kutné Hory: Jan Tvrdík, Jiří Tvrdík, M. Jelínek, Pavel Švejda 2, Javůrek.

Kutná Hora: D. Jelínek, Pekař - Grauer, Siváček, Pavel Švejda, Bachtík, Křeček, Chmelař, Javůrek, Jiří Tvrdík, Beran, Rudolfský, Klazar, M. Šváb, Jan Tvrdík, Dytrych, Socha, Fišar, M. Jelínek. Trenér Stanislav Bednář.

Ilustrační foto.
Čáslav nakročila k výhře ve finále. V prvním zápase porazila Černošice