Stadion Kutná Hora – SC Kolín 5:5 (2:2,2:1,1:2)

Sršni překvapivě udeřili už po jednaosmdesáti vteřinách: Pavel Prachař natáhl a mezikruží prostřelil Brázdila – 0:1. Jenže s rychlou odpovědí přišli i Kozlové, když hostující bek Kořínek zlomil hůl a početní převahu využil střelou mezi nohy Linharta Pavel Musil – 1:1. Šance se pak rodily na obou stranách, více jich měl Kolín, ale oba týmy buď podrželi brankáři, nebo jejich útočníci netrefili bránu.

Až ve 12. minutě poslal Procházka kolmici přes celé hřiště na Radima Křišťana a ten bekhendovým blafákem překonal Brázdila podruhé. I na tuto branku domácí rychle odpověděli. Početní převahu využili Kolínští po střele Poláčka a šikovné teči Jana Hlouška – 2:2.

Ve 24. minutě se vytáhl dvakrát Linhart proti šancím Malého a Nedbala, ale na třetí pokus už byl krátký. Překonal ho unikající Pavel Musil – 3:2. Vyrovnání měl na hokejce Šlejtr, který si najel na zadní tyč, ale křížnou střelu poslal těsně vedle. Domácí tým jako by vedení nakoplo. L. Skokan jel sám na Linharta, ten ale zasáhl betonem. Čtvrtý gól Kozlů padl v čase 27:06, kdy Musil vylepšil pozici pro pohodlně skórujícího Lukáše Skokana.

Důležitým momentem utkání ale bylo snížení Sršňů před koncem druhé třetiny. Miroslav Uhlíř po individuální akci zamířil pod „víko" Brázdila – 4:3.

Hned zkraje třetí třetiny hrál Stadion přesilovku, Šlejtr nahodil puk na bránu a Radim Křišťan ho tečoval za záda kolínského brankáře. Srovnáno! Kozlům se však střelecky dařilo i nadále. V 50. minutě doklepl puk do prázdné brány Sršňů Lukáš Skokan po akci Malého a Musila – 5:4.

Poslední desetiminutovka přinesla zajímavý hokej. Prachař v šanci nevyzrál na roztáhlého Brázdila a Malého pohotová rána skončila na tyči Linhartovy svatyně. Konečnou podobu skóre stanovil v 54. minutě Pavel Prachař, který vzal za bránou odražený kotouč a rychle ho zasunul do brány – 5:5. Obrat skóre mohl dokonat hostující Bláha, ale je střela švihem skončila v podpaždí Brázdila.

Branky a nahrávky: 3. Musil, 14. Hloušek (Poláček), 24. Musil (Nedbal), 28. L. Skokan (Musil), 50. L. Skokan (Malý, Musil) – 2. Prachař (Křišťan), 12. Křišťan (Procházka), 39. Uhlíř, 42. Křišťan (Šlejtr), 54. Prachař. Rozhodčí: Kubeš – Taš, Špringl. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváci: 200.

Kolín: Brázdil – Nedbal, T. Procházka, Kubát, Poláček, Přibyl, Drak – Malý, Musil, L. Skokan – Hloušek, Pospíšil, Mejzr – Manhart, Kubišta, Čvrtečka – od 33. min. Dulovec. (Blažek) Trenér Stanislav Bednář. Kutná Hora: Linhart – Kořínek, Rejzek, Procházka, Šlejtr, Fejgl, Janata – Hemský, Bláha, Pelán – Prachař, Adamec, Křišťan – Tvrdík, Muras, Uhlíř. (Barta, Křížek, Chvalovský, Baláž) Trenér Karel Dvořák.