Sršni se dostali v zápase do vedení díky gólu Siváčka. Ten je v baráži políbený střeleckou múzou, když v pěti zápasech vstřelil sedm branek. Domácí ale nechali kralupské hokejisty vyrovnat, což se následně projevilo i v jejich hře ve zbytku první třetiny. „Byla to snad nejhorší dvacetiminutovka, kterou jsme odehráli v celé této sezoně a jen díky skvěle chytajícímu Davidu Jelínkovi byl stav jedna-jedna," zdůraznil vedoucí týmu Kutné Hory Zdeněk Jelínek.

S tím souhlasil i trenér Sršňů. „První třetina byla hrozná. Hráli jsme špatně, jako v domácím zápase s Kladnem," přirovnal Stanislav Bednář a navázal: „O přestávce mezi první a druhou třetinou jsme si v kabině něco řekli a ve zbytku utkání už jsme hráli dobře. Hokejově jsme na tom byli lépe. Soupeř byl hodně dravý, ale my i přesto, že jsme hokejoví učedníci, tak jsme proti Kralupům byli herně lepší."

Do druhé třetiny nastoupili jiní Sršni, byl jich plný led a bylo jen otázkou času, kdy svůj tlak zužitkují. Stalo se tak v přesilovce pět na tři, kdy si Švejda vyměnil kotouč s Křečkem a vymetl šibenici hostující branky. Šlo o klíčovou trefu utkání, která kutnohorské hokejisty uklidnila a ti vzápětí zvýšili na 3:1, když se trefil Jiří Tvrdík. O minutu později navíc Dytrych našel rozjetého Matouše Jelínka, jehož střelu brankář vyrazil nad sebe a puk poté zapadl za jeho záda. Hosté dokázali korigovat až na konci třetí třetiny, kdy využili přesilovou hru. To ale nic nezměnilo na tom, že Kutná Hora po výhře 4:2 mohla slavit záchranu krajské hokejové ligy.

Ačkoliv je baráž již rozhodnuta, musí Kutnohorští odehrát ještě utkání v Sedlčanech. „Zápas si chceme užít. Na druhou stranu nám budou chybět tři hráči kvůli nemoci a zraněný Málek. Ale samozřejmě chceme vyhrát. Určitě nepojedeme někam na zápas, abychom prohráli," konstatoval Stanislav Bednář a na závěr dodal: „Trochu mě mrzí, že se nám sešly zápasy tak, že hrajeme ve stejný den jako dorost, který se také potýká s nedostatkem hráčů, a tak musí dorostenci nastoupit za dorost, jinak bych je vzal s sebou, aby si vyzkoušeli jiný hokej.

Kutná Hora - Kralupy nad Vltavou 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)
Branky Kutné Hory: Siváček, Švejda, Jiří Tvrdík, M. Jelínek. Kutná Hora: D. Jelínek (Kunášek) - Chmelař, Švejda, Havelka, Vaněk, Křeček, Glaser, Javůrek, Siváček, Dytrych, M. Jelínek, Jan Tvrdík, Jiráň, Jiří Tvrdík I, Sádlo, M. Šváb, Rudolfský. Trenér Stanislav Bednář.