Od začátku hrály oba týmy velmi útočně, hra se velmi rychle přelévala od šance domácích k šancím Sršňů, střelbu kryli gólmani obou týmů. Už ve třetí minutě přehnal důraz při bránění Havelka a domácí měli výhodu první přesilovky. Velmi aktivní byla zejména první pětka hostů, která zasypávala gólmana Bílka řadou střel, ale bez úspěchu. Po krátkém přerušení hry pokračoval zápas ve stejně vysokém tempu, oba týmy pořád prověřovaly pozorné gólmany. V šestnácté minutě, při jedné z řady akcí nahodil domácí Tuma puk na bránu hostů, před kterou si ho kutnohorský obránce tečoval a puk propadl až do brány.

Druhá třetina pro Sršně nezačala dobře, už na konci 21. minuty lovili puk z brány. Proti první třetině se lišila ta druhá zejména velkých množstvím vyloučených hráčů. Přestože více vyloučených měli domácí, nebyla to pro Sršně vydařená třetina. Domácího Verneka ubránili Kutnohorští jen za cenu trestného střílení. David Jelínek obstál na výbornou, když ho ubránil a puk vytěsnil do rohu hřiště. Za dvě minuty ale hosté inkasovali další branku, když tečovaný puk prošel do brány a soupeř vedl už 3:0.

Další přesilovku hosté nevyužili a k tomu ještě dostal Jiráň trest na deset minut za plácnutí hokejkou do mantinelu. Sršni měli možnost přesilovky pět na tři, ale nedokázali ji využít. To se podařilo v pokračující přesilovce pět na čtyři, první pětka dotáhla svůj tlak až ke gólu. Za přispění Dytrycha a Rudolfského vstřelil svůj první gól v mistrovském zápasu Beran. Pak ovšem zbytečně fauloval na úrovní střídaček Siváček a domácí tuto výhodu využili navýšením na 4:1.

Do třetí třetiny se ztrátou tří gólů nařídil trenér Bednář aktivnější napadání soupeře a co nejčetnější střelbu. Přesto byli hosté v této rozhodující části hry střelecky nejslabší. A to i přesto, že dokázali hrát bez faulů a měli výhodu tří přesilovek. Jednu přesto využili, když byl už potřetí vyloučen domácí Martínek. Jeho fauly potrestala druhá pětka. Domácí hráče nejprve drželi rychlými nahrávkami v obranném pásmu a když vyslal dělovku od modré Pavel Švejda, Matouš Jelínek střelu tečoval za Bílkova záda. Chvíli na to dali hosté další branku, rozhodčí Jílek ji ale neuznal. Netrvalo dlouho, a místo gólu na jedné straně padl gól do sítě hostů v 57. minutě.

„Nastoupili jsme velice dobře, po pěti minutách jsme čtvrt hodiny byli lepším týmem. Měli jsme asi pět šancí, které jsme neproměnili a soupeř nás potrestal brankou. Druhou třetinu jsme začali celkem dobře, ale dostali jsme další branku z nahozeného puku před bránu. Za stavu 3:0 jsme snížili, soupeř ale navýšil, nám se podařilo opět snížit, ale to bylo od nás vše. Pátá branka soupeře padla ve chvíli, kdy jsme zkoušeli vše možné, ale nepodařilo se nám to,“ zhodnotil utkání kutnohorský trenér Stanislav Bednář.

Příští zápas odehrají Sršni na domácím ledě s Velkými Popovicemi v sobotu 1. prosince od 17.30 hodin. Otevřou tím druhou polovinu základní části letošní sezóny.

HC Poděbrady - Kutná Hora 5:2

Branky Kutné Hory: Beran, M. Jelínek. Třetiny: 1:0, 3:1, 1:1.

Sestava Kutné Hory: D. Jelínek, Pekař - Chmelař, Grauer, Křeček, Pavel Švejda, Havelka, Vaněk - Beran, Rudolfský, Dytrych, M. Jelínek, Jiráň, Jan Tvrdík, M. Šváb, Siváček, Javůrek, Jiří Tvrdík, Sádlo. Trenér Stanislav Bednář.

Více fotografií najdete ZDE.