Sršni - Příbram 5:2

Do utkání nenastoupil zraněný obránce Sršňů Tomáš Paroubek, který o berlích kvůli zranění kolene sledoval utkání jen ze střídačky. "Ještě jdu na jedno vyšetření v pátek, ale vypadá to ještě hůře, než jsem čekal," řekl Paroubek.

Hned po 50 vteřinách hry se už hrálo 4 na 4, ale málo kdo čekal, že se z utkání stanou taková jatka! V 5. min. vyrazil Bláhovu dělovku těsně vedle brány brankář hostí Simer. V zápětí však Sršni už využili přesilovou hru: krásnou kombinaci zakončil gólově Prachař - 1:0. V 10. min. našel Hemský nezjištně Bláhu, jehož střela skončila na rameni Simera. O čtyři minuty později měla blízko druhé branky kutnohorská třetí lajna, ale po závaru před příbramskou bránou puk za čáru nedostali. To však neplatilo v čase 14:37, kdy se nastřelený kotouč Šlejtra odrazil ke Kiššovi a expert na Příbram zavěsil - 2:0.

Už po 8 vteřinách druhé části nastřelil Bláha břevno brány hostí. Příbram párkrát pěkně podržel brankář Simer, třeba po rychlé střele Adamce. Jenže v čase 24:30 už Simer lovil potřetí, když od modré napřáhl Vaněk a jeho střela po ledě pěkně zapadla do brány - 3:0. Poté se v rozmezí dvou minut blýskl Florián: nejprve nastřelil tyč příbramské brány, a poté už z levé strany prostřelil Simera a kotouč doklouzal těsně za brankovou čáru - 4:0. Hosté se dostali ke slovu až ve 32. min., kdy Anděl netrefil odkrytou bránu Malého. Branky se však Příbramští dočkali ve 36. min., jelikož Staňo získal kotouč, ujel domácí obraně a zasunul za záda Malého - 4:1. Poté už začala na ledě opravdová "prasečina"! Příbram přestala hrát hokej a každý zákrok doprovázela "sekera" nebo zákeřná hra. Do konce druhé části ještě Simer zneškodnil samostatný únik Floriána.

Ve třetí třetině se už hokej moc nehrál, přesto byli jasně lepší domácí Sršni. Díky Simerovi neodjela Příbram s větším debaklem. Ten ukryl do lapačky i ránu tahem Hemského. Pak přišel opravdu nevybíravý zákrok od hostujícího Tecla, který hokejkou přetáhl Prachaře přes záda. Následoval odchod do sprch. Sršni ale hráli dál a zvýšili na 5:1, když nejprve Florián nastřelil tyč, a následně ten samý hráč rozvlnil síť v příbramské bráně. Po zmiňovaném zákroku na Hemského, si to o chvíli později rozdali v pěstním souboji domácí Florián a hostující Kozelka, se kterým domácí forward málem udělal díru do ledu. Skóre kosmeticky upravil deset vteřin před koncem v početní výhodě příbramský Mikeska - 5:2.

Branky: 5. Prachař (Kišš, Adamec), 15. Kišš (Šlejtr), 25. Vaněk (Adamec), 29. Florián (Kadlec), 53. Florián (Hemský) - 36. Staňo, 60. Mikeska. Rozhodčí: Jecelín. Vyloučení: 6/10. Navíc: Kišš (10+OT), Florián (5+OK) - Tecl (10+OT, 5+OK), Trč (10+OT), Vošahlík, Kozelka (oba 5+OK), Hájek (25+OK). Využití: 3:1. Diváků: 462. Kutná Hora: Malý - Kadlec, Jančařík - Vaněk, Janata - Šlejtr, V. Muras - Hemský, Bláha, Florián - Prachař, Adamec, Kišš - Andrle, L. Muras, Mizera. Trenérské dvojice Milan Kraučuk a Jiří Mlika.

Michal Pavlík