Hokejisté pražské Kobry jsou na tom v roce 2010 ještě hůře než sršni. Ze šesti utkání totiž prohráli rovných pět a získali pouze pět bodů. Naposledy prohráli doma s Trutnovem 4:3 po samostatných nájezdech. O kolo dříve nestačili na svém ledě ani na Kolín, se kterým prohráli 6:3. Pražané jsou ve skupině Střed na sedmém místě s osmatřiceti body. Ze čtrnácti utkání venku jich Kobra vyhrála šest, ve dvou prohrála v prodloužení, takže se svou dobrou bilancí okupuje páté místo v tabulce venkovních duelů.

Podle serveru hokej.cz vede kanadské bodování týmu z Prahy útočník David Bárta, jenž ve 27 sedmi odehraných zápasech nastřádal dvacet sedm bodů (13+14). Nejlepším obráncem je Lukáš Lang, který má na kontě deset bodů za dvacet zápasů.

Kutnohorští si v poslední době také nevedou dobře. Po utkání v Jindřichově Hradci a Písku čítalo skóre za oba duely strašných 0:18. Zvednout se chtěli hráči v neděli ve Žďáru nad Sázavou, kde už to bylo herně lepší, ovšem i tak prohráli 1:0. Naposledy se za sršně trefil Robert Bláha do sítě Pelhřimova, což bylo před 194 herními minutami. V tabulce se Stadion propadá dolů, momentálně sídlí na 9. místě a mají o tři body méně než šestý Pelhřimov.

Těžko se vypisuje, komu se v týmu Kutné Hory daří. V posledním utkání podržel tým brankář Tomáš Kalousek. Diváci také uvidí minimálně jednu novou posilu. Tím je sparťanský odchovanec Jan Sladký. Manažer Muras má nasmlouvaného ještě obránce Pavlíka a útočníka Česneka. První jmenovaný je na střídavý start z Havlíčkova Brodu a Česnek byl o víkendu nemocný, tudíž je jejich start ve středečním zápase nejistý.

Týmy už spolu odehrály tři zápasy. Ve 2. kole se radovali Pražané po výhře na svém ledě 6:3. Ani odveta nebyla pro sršně příjemná, protože před vlastním publikem s Kobrou prohráli 4:1. Až třetí zápas patřil hokejistům z města pod Barborou, kteří v Praze vyhráli vysoko 7:1!

Přijďte podpořit Kutnohorské v jejich nelehké situaci a boji o play-off. Utkání začne ve středu v 18 hodin.