Právě v úvodním dějství domácí třikrát inkasovali a do šaten šli za stavu 0:3. Tam přišla bouřka a následné zlepšení. „Nenastoupili jsme do první třetiny tak, jak jsme chtěli. Tu jsme pokazili,“ zlobil se kouč Čáslavi Tomáš Topol.

„Přitom jsme se v kabině upozorňovali, že proti nám stojí kvalitní soupeř. První třetina mě hodně naštvala, taky to bylo v kabině cítit a slyšet. Kluci se probrali a od druhé třetiny jsme hráli hokej hoden play off,“ zdůraznil trenér gripenů.

Výsledek ale Čáslavští už nedotáhli. „Rakovník hraje urputně do obrany, ale když jsme měli pohyb, měl s námi co dělat,“ uvědomoval si Topol a pokračoval: „Holt stojíme před těžkým úkolem, ale já věřím, že se nedáme bez boje.“

Čáslav i předloni dokázala otočit nepříznivou sérii s Velkými Popovicemi. Nyní ji čeká stejný úkol. „Chceme navázat na výkon z druhé a třetí třetiny. A pěkně jim zatopit. Rozhodne, jak do zápasu vstoupíme,“ dodal Tomáš Topol.

Druhé utkání série je na programu v sobotu od 17.30 hodin v Rakovníku. Pokud Čáslavští zvítězí, odehraje se rozhodující duel série v neděli na jejich ledě od 17 hodin.

HC Čáslav – HC Rakovník 2:3 (0:3,1:0,1:0). Branky a nahrávky: 32. Špelda (Kraučuk, Křišťan), 42. Navrátil (Špelda) – 6. Grill (Kos, Větrovec), 16. Macháček (Hegenbart), 17. Hulcr (Kounovský, Ságner). Čáslav: Novák (17. M. Svoboda) – Šlejtr, Bílek, Janata, Kůrka, Špelda, Šulc, L. Svoboda – Vlach, Sladký, Muras, Krpata, Křišťan, Borovanský, Pipek, Navrátil, Kraučuk, Barbora. Trenér Tomáš Topol.