Trenére, jak jste spokojený s průběhem přípravy?
Od čtrnáctého srpna jsme na ledě, kde máme čtyřikrát v týdnu tréninky. Po prvním týdnu musím říci, že úroveň práce kluků je výborná, ale znají mě, budu chtít ještě víc. Dali jsme hráčům v létě volno, na začátku jsem si udělal jen testy, které dopadly velice dobře. Nikdo z kluků nepřišel nepřipraven, to už člověk pozná.

Do týmu přibylo několik nových tváří, můžete je blíže představit?
Do týmu jsme nechtěli moc šahat, ale po loňské zkušenosti, kdy jsme play off hráli v jedenácti lidech, jsme museli někoho přivést. Při přestupech odvedli výbornou práci pánové Muras a Chrenka. Myslím si, že jsme do Čáslavi přivedli opravdu kvalitní hráče.

O koho tedy jde?
Do Čáslavi přišli jmenovitě Vlach z juniorky Liberce, Navrátil z Havlíčkova Brodu, Bílek z druholigových Řisut a Jakub Procházka z Pardubic. Třešničkou na dortu pro nás je příchod Jakuba Šulce, který má zkušenosti z první ligy, kde nastupoval za Slavii, Chomutov, Litoměřice a loňskou sezonu strávil ve francouzské nejvyšší soutěži. Museli jsme řešit i brankářský post, na který jsme přivedli Michala Vicha, který poslední čtyři roky působil ve Francii, kde se věnoval in-line hokeji. Michala ale znám a vím, že když mu dáme čas, aby si zvykl na led, oplatí nám to svými výkony.

Chcete přivést ještě někoho?
V jednání je ještě příchod Tomáše Pipka, který už u nás absolvuje přípravu, tam ale spíš čekáme na rozhodnutí Kadaně. Pokud se bude v Kadani hrát první liga, Tomáš zůstane v Kadani, pokud druhá liga, přijde k nám.

Jiří Říha posílil Rytíře // Rytíři Kladno – HC Ústečtí Lvi 6:4, příprava 21. 8. 2018
Stane se hvězdnou posilou Rytířů baron Říha?

Kteří hráči z týmu odešli?
Z týmu odešli Kadlec, Kapec, Šudoma a Škubal.

Loni jste vypadli v semifinále. Myslíte si, že to byl váš strop nebo byste v následující sezoně rád atakoval vyšší příčky?
Minulý ročník bereme jako úspěšnou sezonu, musím s pokorou říct, že Černošice byly náš strop. Na druhou stranu si dokážu představit, že kdyby nás nebylo jedenáct na play off, tak jsem si věřil i na ně. Ale proti tak kvalitnímu soupeři, jakým Černošice byly, musíte být v plném složení. Proto přišlo i toto posílení. Bylo nám kluků opravdu líto, makali celou sezonu, rvali se za to a pak přišla zranění a neměli jsme kam sáhnout. Proto tohle posílení beru hlavně jako pomoc těm hráčům, abychom pořád měli plnou sestavu, když někdo nebude moct kvůli práci, zaměstnání nebo dovolené. Nikoho nechceme vyhazovat, nechci, aby to hráči vnímali špatně. Už jsem s nimi na toto téma mluvil, je to pro ně, protože mají kvalitu a jsou schopni zase hrát hokej, jako hráli. Chceme zamezit tomu, co se stalo minulý rok.

Takže chcete dojít dál?
Je to sport, může se stát cokoliv, ale máme cíl hrát jako minulý rok, celou základní část brát jako přípravu, ladění formy na play off a tam zopakovat semifinále. Rádi bychom se zase to posunuli o krůček dál, tedy do finále. To bych si moc přál. Ale musíme pracovat, být trpěliví, fungovat jako tým, být hladoví ale zároveň pokorní, respektovat sílu soupeřů a věřit tomu, že to dokážeme. Hráče na to máme, věříme jim.

Čáslavská hokejová mládež sahá do mladších žáků, tudíž má do dospělého věku daleko, plánujete ale v budoucnu brát hráče právě z mládeže?
Tohle musí být cesta každého klubu a je to cesta i v Čáslavi. Bude to tady ještě trvat, vše začíná, ale je to rozjeté správnou cestou a já tomu obrovsky fandím. Taktéž se snažím přiložit ruku k dílu a pomáhám v první kategorii, školičce bruslení a našeptávám šéftrenérovi mládeže panu Mlikovi. (smích) Mimochodem, pan Mlika má mnoholeté zkušenosti a odvádí kvalitní práci, což je vidět i na pokrocích našich dětí. O budoucnost čáslavského hokeje nemám obavy. Děti jsou v dobrých rukou. V letošní sezoně budou děti nastupovat v kategorii 2., 3. třída a mladší žáci. Klub byl pro letošní sezonu poprvé zařazen do sítě sportovních středisek ČSLH.

Přípravné zápasy čáslavských hokejistů
29. 8., 18:30 Čáslav - Chrudim
2. 9., 18:00 Čáslav - Jičín
5. 9., 18:30 Chrudim - Čáslav
13. 9., 18:30 Čáslav – Nový Bydžov

Ilustrační foto
Uhlíři nadělili Sadské čtyři branky