Do branky se postavil Tomáš Malý a hned inkasoval z první akce hostů. Góla dával do prázdné branky sršňů Jan Hloušek, který se nemýlil, když dostal přihrávku od Martince - 0:1. Sršni se do šancí dostávali jen ojediněle, i Nymburk se příliš nehrnul do útoku, ale přesto se opět radoval Polaban. Při přesilové hře domácích udělali chybu obránci na modré a té hned využil Josef Toma, který v brejku překonal Malého beckhandovým blafákem - 0:2. Po několika šancích hostí se do pěkného brejku dostal Muras, ale brankář Rückl mu góla nedovolil. Brankostroj hostí se nezastavil, Protivný napálil do Malého tvrdý projektil, ten puk vyrazil před sebe a mezi domácí obranou stál také Karel Vacek, který puk trefil přímo do brány - 0:3. To bylo pro domácího gólmana moc, a tak přenechal svoje místo Tomášovi Kalouskovi. Ten se v brance moc neohřál a hned musel lovit puk z branky. Jiří Martinec si najel po pravé straně a vypálil přímo k pravé tyčce - 0:4. A aby byla zkáza dokonána, přidal pátý gól hostů Josef Toma, ten pro změnu využil chybu v obraně a propálil Kalouska podruhé. Sršni tak první třetinu prohráli katastrofálně 0:5.

Do druhé třetiny vlétli sršni jako nový tým. Ve druhé třetině byli lepším celkem a taky se to projevilo na hře a dokonce i na jednom gólu. Hned v prvních minutách měli sršni výhodu jednoho muže v poli, i když početní převahu sehráli dobře, gól nepadl. Málem se projevilo pravidlo nedáš - dostaneš, ale to by se nesměl vytáhnout perfektním zákrokem Kalousek, který pohotovým přesunem vykopl kotouč betonem. „Sršáni" nepolevili, ba naopak přidali a taky si za to zasloužili góla. To když po kombinaci Hemského s Beránkem zakončil právě Pavel Beránek. Ten dostal nahrávku od Hemského, který stál za brankou - 1:5. V poslední minutě mohl Hemský rozjásat publikum, když si perfektní stahovačkou prohodil hostujícího obránce. Jeho pěknou střelu zastavilo břevno.

Třetí třetina začala tam, kde druhá skončila. Sršni začali bodat a Ondřej Nakládal dal v úvodním tlaku sršňů gól. Nejprve však jeho brance předcházela obrovská šance, kdy sám střelec gólu netrefil úplně prázdnou branku. Svou chybu napravil hned v zápětí - 2:5. To bylo od domácích, co se týče branek vše. Sršni přesto nepolevili, ale i tak dostali gól. Druhou a třetí třetinu dobře chytající Kalousek přeci jen inkasoval po ráně Draka, kterou ještě dokázal chytit, jenže střela mu smolně vypadla a na následnou dorážku Lukáše Krejčíka byl už krátký - 2:6. Sršni poté působili jako rezignovaný tým a spokojení hosté si do konce zápasu už skóre pohlídali.

Kutná Hora – Nymburk 2:6 (0:5, 1:0, 1:1)

Branky a asistence: 32. Beránek (Hemský), 42. Nakládal (Adamec) - 2. Hloušek (Martinec), 4. Toma (Sirotek), 12. Vacek (Protivný), 14. Martinec (Krejčík, Hloušek), 15. Toma (Sirotek), 50. Krejčík (Martinec). Rozhodčí: Volf. Vyloučení: 8/12. Využití: 0/0. V oslabení: 0/1. Diváci: 350. Kutná Hora: Malý (12. Kalousek) - Šlejtr, Rejzek, Heřmanský, Veselý, Janata, Krpálek - Křišťan, Beránek, Bláha - Hemský, Adamec, Nakládal - Musil, Muras, Králíček.Nymburk: Rückl – Sem, Kříž, Cicvárek, Kořínek, Švácha, Drak, Pánek, M. Krejčík – Velechovský, Protivný, Vacek – Dvořák, Sirotek, Toma – Martinec, Hloušek, L. Krejčík – Němeček, Mareš, T. Hladík.

Zdroj: Matěj Kopecký