Ne, nešlo o ostrý zápas. I tak to ale byl pro většinu diváků nezapomenutelný zážitek. Týmy Philadelphie a Chicaga totiž své čtvrteční tréninky na dnešní duel otevřely pro publikum. A to nevídanou šancí vidět pod pokličku slavných zámořských klubů nepohrdlo.

„Potvrdilo se, že Praha si zápas NHL zaslouží. Lidi tu hokej opravdu žerou,“ pochvaloval si Jakub Voráček, během tréninku Flyers nejhalasněji vítaný muž v hale.

A že opravdu nebylo prázdno: spodní prstenec tribun byl velmi slušně zaplněn a lidé seděli i v několika sektorech v horním patře. Odhadem dorazilo kolem sedmi až osmi tisíc fanoušků, což se rovná velmi dobře navštívenému extraligovému mači.

Nezvyklá kulisa

Na takovou kulisu nejsou při trénincích zvyklí ani ostřílení borci zpoza velké louže. „Jsem rád, že přišlo hodně lidí. Bylo to něco jiného, užíval jsem si to,“ řekl Voráček. Podobně to viděli i hráči Blackhawks, kteří přišli na řadu po Philadelphii.

Většinu diváků včera tvořili kluci (a dívky) z českých hokejových klubů. Řada z nich dorazila v dresech a na chodbách libeňské arény se tak míhala loga týmů ze Žamberka, Varnsdorfu, Poličky a mnoha dalších měst a městeček.

Hráči si sice trochu stěžovali na kvalitu ledu, jinak je ale nezvyklá podoba tréninků spíš potěšila. To hlavní ovšem přijde dnes večer. To už půjde o body. A O2 arena má být vyprodaná.