Na rozbruslení vjeli Kutnohorští s třemi pětkami, složení doznalo změn. Největší změnou bylo přesunutí Siváčka z obrany do útoku.

Zápas začali domácí ve velmi svižném tempu, a do vyrovnání hosté jim nedokázali herně odpovědět. Jejich bruslení i nahrávky byli výrazně rychlejší, hra se proto odehrávala převážně v obranné třetině Kutné Hory. Tlak domácích přinesl vedení na začátku šesté minuty. Puk šel z pravého kruhu přes obránce na modré na levý kruh, odkud střílel do odkryté brány Okegawa. Mladý japonec nejen přesně mířil, byl taky výborný bruslař s dobrou technikou hole.

Hosté měli i výhodu přesilovky, ovšem přílišnou výhodou pro ně nebyla. Sršňům se nedařila rozehrávka, výhoda hráče v poli síly možná vyrovnala, ale ohrožovat domácí bránu se jim dařilo jen sporadicky. Čelili také oslabením, a nutno říct, že se ctí. První třetina proto skončila 1:0 pro domácí a nebýt skvěle chytajícího Davida Jelínka v bráně hostů, nejspíš by skóre bylo vyšší.

Do druhé třetiny vstoupili Sršni výrazně lépe, a začali domácí i přehrávat. Domácí působili, jako když přepálili start a uspokojili se s převahou v první třetině. Hosté dokázali v 28. minutě snížit. Jan Tvrdík našel na modré Křečka, který po velkém nápřahu poslal puk po ledě na bránu, před kterou ho tečí nasměroval Matouš Jelínek nad rameno domácího gólmana Bergra.

Kutná Hora se chybám nevyvarovala, ve 31. minutě inkasovala při hře v oslabení a opět jsme prohrávala. Přes řadu šancí se se gólově neprosadila, ale aktivitou nepolevovala a gólman Jelínek dál držel šance na bodový zisk.

Ve třetí třetině se samostatné akci předvedl dlouhým průnikem Jan Tvrdík a střelou přes obránce prostřelil Bergra podruhé. Ztišil tak dobře zaplněnou tribunu domácích fanoušků. Přes snahu obou týmů rozhodnout do 60. minuty, neskóroval ani jeden ze soupeřů. Následovalo prodloužení.

Zatímco trenéři sestavovali trojice do hry, gólmani měli pár minut na odpočinek před zahájením pětiminutovky. V té byli více aktivní hosté, dostali se až k ohrožení brány, domácí hráli opatrněji. Když nastoupila třetí trojka ve složení Jiráň, Socha a Chmelař, nikdo ještě netušil, že se blíží konec zápasu. Všichni se přesunuli do obranného pásma Rakovnických, z dálky vypálil Chmelař, jehož střelu Bergr neudržel a Jiráň rozhodl nedělní zápas ve prospěch Sršňů.

Sršni si tak po rozpačité první třetině nakonec se soupeřem poradili a vybojovali dva body v prodloužení. Další zápas odehrají na domácím ledě v soboru 13. října od 17.30 hodin s týmem HK Lev Slaný.

Rakovník - Sršni Kutná Hora 2:3 po prodloužení

Branky Kutné Hory: M. Jelínek Matouš, Jan Tvrdík, Jiráň.

Sestava Kutné Hory: D. Jelínek, Kunášek - Chmelař, Křeček, Pavel Švejda, Havelka, Suchý, Grauer - Dytrych, Siváček, Jiří Tvrdík, M. Jelínek, Jiráň, Jan Tvrdík, Socha, Sádlo, Michal Šváb. Trenér Stanislav Bednář.