Buldoci se v Poděbradech vzpamatovali z dvoubrankového nástupu domácích, jenže se nepoučili. Ve druhé třetině nechali podobně namočeného soupeře z druhé skupiny znovu odskočit a prohráli 3:5.

Středeční dohrávka s Královým Dvorem tak bude pro tým trenéra Chabady stěžejní. V případě neúspěchu by se aktuální čtyřbodová ztráta na PZ Kladno likvidovala ve zbylých dvou kolech velmi obtížně.

Své jisté ovšem nemá ani Dvůr, ačkoli po týdnu opět pozvedl své akcie, tentokrát dvoubodovou výhrou v Benešově. Od první domácí porážky lídra východní skupiny neuchránil ani obrat z 0:2 na 4:2 v rozmezí deseti minut. Hosté ještě v prostřední části snížili, v závěrečné si vyrovnáním vynutili prodloužení a v nájezdech rozhodli.

„Soupeře jsme podcenili, nebruslili a vůbec jsme nenavázali na výkon v Mělníku,“ nešetřil po zápase kritikou trenér Benešova Pavel Dvořák. Další špatnou zprávou pro něj byla zlomená lýtková kost autora jednoho z gólů Daniela Starce.

Divoká třetina bruslařům zhořkla, body odvezl Mělník

Na východě Poděbrady přepustily poslední místo Kutné Hoře. Sršni se v utkání s favorizovaným Rakovníkem dlouho vzpírali osudu, jeden z lídrů západní tabulky rozhodl o výhře až necelé čtyři minuty před třetí sirénou.

Trenér Stanislav Bednář po utkání mluvil o trestu za neproměněné šance: „Podali jsme velice dobrý výkon, jeden z nejlepších v sezoně, ale bohužel se nám nedaří dát gól, nevyužíváme šance a ani nemáme štěstí, několikrát nás zastavila tyč.“

K už jistým účastníkům čtvrtfinále naposledy přibyly Velké Popovice. Slavoj po dvou těsných porážkách nejhubenějším rozdílem přibrzdil v minulých kolech úspěšné mládí z PZ Kladno.

Ze čtyř adeptů na dvě volná místa v play-off bodoval jediný. Slánští Lvi po třech porážkách naplno zabrali a vítězstvím ve Vlašimi se vrátili mezi čtyřku. Pozice jim vyklidila Příbram. Torzo dvanácti hráčů v Kolíně proti Žabonosům proměnilo některou ze svých šancí až za stavu 4:0.

O tom, že vlašimští Rytíři odehrají podobně jako v Rakovníku gólově bohatý zápas se špatným koncem, rozhodl jejich výpadek v prostřední části. Hosté v rozmezí tří minut odskočili na 3:6 a nakonec vyhráli 7:6.

„Je opět smutné, že dáme tentokrát šest gólů a nevyhrajeme. Soupeř si ale výhru asi zasloužil, protože měl víc šancí a přečíslení,“ sportovně uznal obránce Vlašimi Tomáš Vondráček.

Zásluhou dalšího vlašimského kolapsu drží čtvrté místo rezerva Mladé Boleslavi. Bruslaři sice nad Mělníkem v divoké úvodní třetině (3:3) dvakrát vedli, obhájce prvenství ale nakonec další ztrátu nedopustil.

„Utkání se nám nepovedlo. Měli jsme dostatek přesilovek, abychom skórovali. Nezasloužili jsme si vyhrát. Pokud chceme postoupit do play-off, musíme se zlepšit ve všech činnostech,“ měl jasno Martin Rudzan, asistent trenéra boleslavského béčka, po porážce 3:6.

Po pěti předešlých výhrách našli přemožitele Letci z Čáslavi, kteří se proti Černošicím prosadili pouze jednou a za už rozhodnutého stavu.

V utkání 47. kola Tipsport extraligy hostil celek HC Verva na svém ledě celek BK Mladá Boleslav.
Zisk bodu? Spíš krušná ztráta!

Krajská liga
20. kolo: Poděbrady – Neratovice 5:3 (5. Hrdina, 6. Velechovský, 23. Rindoš, 35. Toupal, 39. Kadlec – 11. Štukheil, 13. Macek, 56. Štukheil), V. Popovice – PZ Kladno 4:3 (14. a 43. Kukačka, 28. Petržílka, 38. Rejna – 8. a 57. Černý, 25. Jarý), Benešov – Králův Dvůr 4:5 SN (28. Starec, 30. Holánek, 32. Polesný, 38. Sládek – 39. a 53. Tuček, 18. Pánek, 21. Mikáska, rozh. nájezd Vodička), M. Boleslav B – Mělník 3:6 (2. Mich. Ficek, 13. a 17. Mil. Ficek – 4. a 58. Vernek, 40. a 43. Šubrt, 4. Cafourek, 20. T. Havel), Vlašim – Slaný 6:7 (23. a 25. Soukup, 11. Burda, 41. Kucharčík, 48. Matějka, 59. Bauer – 14. a 43. Slánský, 20. Kasala, 24. Zilcher, 34. Novák, 36. Kolář, 37. Sekerka), K. Hora – Rakovník 0:2 (57. Tolkner, 59. Hegenbart), Žabonosy – HC Příbram 5:2, Čáslav – Černošice 1:4 (56. L. Muras – 11. a 13. Hofmeister, 37. Jobek, 46. Formánek).

Krajská soutěž
14. kolo: Božetice – Rakovník B 10:5, Žebrák – Kralupy 2:3, Sp. Příbram – Hvězda Kladno 10:7, Sedlčany – Benátky B 6:3. Předehráno: Hořovice – Zlonice 7:4, V. Popovice B – Žilina 4:1.