Nymburku vyšel skvěle začátek a už ve 37. vteřině zápasu se po Vackově střele ujal vedení. Hosté však hned z první přesilovky zásluhou Kraučuka vyrovnali. Domácí pak neproměnili minutu a půl dlouhou dvojnásobnou přesilovku, přesto však šli do vedení. V 18. minutě našel Švácha ideálně Tomu a ten svojí šestou branku v sezóně poslal Nymburk do vedení.

To však bylo ze strany domácích vše. Ve druhé dvacetiminutovce tvrdili muziku hosté. Nymburský M. Krejčík nejprve dvěma fauly oslabil vlastní tým a pak při vlastní přesilovce neudržel na útočné modré Hemského. Ten v samostatném nájezdu „vykoupal“ Rückla a bylo vyrovnáno. Ještě v téže přesilovce domácích ujel podél mantinelu Nakládal, natlačil se před domácího brankáře a během minuty se stav skóre změnil z 2:1 na 2:3. Hřebíček do rakve domácích zatloukl nádhernou akcí Beránek, který v přesilové hře z nymburských hráčů udělal statisty a pohodlně vstřelil čtvrtý a zároveň poslední gól zápasu.

Už v poslední třetině pak zabránil pátému gólu v síti brankář Rückl, který fantastickým zákrokem lapačkou chytil Beránkovu střelu. Domácí se k vážnějšímu ohrožení hostujícího brankáře Malého ani nedoslali.

Nymburk – Kutná Hora 2:4

Branky: 1. Vacek (Protivný, Martinec), 18. Toma (Švácha) – 6. Kraučuk (Heřmanský), 30. Hemský, 30. Nakládal (Janata), 36. Beránek (Florian). Rozhodčí: Pražák. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:2. Oslabení: 0:2. Diváci: 270. Třetiny: 2:1, 0:3, 0:0.Nymburk: Rückl – Vlach, Dvořák, M. Krejčík, Švácha, Kaulfus, Drak, Končák – Martinec, Protivný, Vacek – Němeček, Sirotek, Toma – T. Hladík, Velechovský, Hloušek.Kutná Hora: Malý - Kadlec, Florián - Hemský, Beránek, Bláha - Veselý, Heřmanský - Prachař, Adamec, Kraučuk - Janata, Krpálek - Kralíček, Nakládal, Křišťan.

Zdroj: Jakub Marvan