Během zápasu nastaly chvíle, kde náš výkon nebyl úplně stoprocentní, ale přesto jsme dokázali tentokrát proměnit více šancí než v předchozích zápasech. Poměrně rychle jsme se oklepali z nervozity a tým, který v první kole nastřílel sedm gólů jsme téměř vymazali," těšilo po zápase vedoucího mužstva hokejistů Kutné Hory Zdeňka Jelínka. 

Ten vyzdvihl výkon dvou hráčů. „Velký podíl na našem vítězství nese brankář David Jelínek, který předvedl řadů skvělých zákroků. V poli byl tentokrát za hvězdu druhý z Jelínků, Matouš, který zaznamenal hattrick. Pochvalu si ale zaslouží celý tým, který se právem může radovat z prvních bodů v krajské hokejové lize," chválil Zdeněk Jelínek a dodal: „Velké poděkovaní patří z naší strany i fanouškům, kteří vytvořili skvělou atmosféru a povzbuzovali hráče během celého utkání.

Dle střelce zápasu bylo důležité, že nehráli Sršni ustrašeně. „Sehráli jsme mnohem lepší utkání než v Benešově, kde jsme působili trochu nesehraným dojmem, ale tentokrát už to bylo o hodně lepší. Ve druhé třetině zápasu jsme sice trochu více ztráceli puky, ale jinak si myslím, že jsme měli v zápase navrch," uvedl po zápase kutnohorský třígólový střelec Matouš Jelínek a navázal: „Konečně se nám podařilo nastřílet nějaké góly. Důležité bylo, že jsme se nebáli a nehráli ustrašený hokej, což bylo znát. Opět nás v zápase podržel brankář David Jelínek, který zejména ve druhé třetině kryl řadu šancí soupeře, čímž nás zachránil."

Kromě brankáře Davida Jelínka to byl právě Matouš Jelínek, kdo rapidně přispěl k vítězství Sršňů, jelikož zaznamenal hattrick. „První branku jsme vstřelil po přihrávce od Romana Siváčka, který mě zpoza brány našel před brankou a já poslal puk těsně nad beton brankáře. Při druhém gólu mi znovu Roman Siváček přihrál puk, tentokrát do jízdy na kruh a já se v tu chvíli rozhodoval, zda přihrát Dominiku Jiráňovi, nebo střílet. Viděl jsem, že je obsazený, a tak jsem vystřelil. Brankář se v tu chvíli začal trochu přesouvat, takže to tam padlo. Hattrick jsem uzavřel ve třetí třetině, kdy jsem se prosadil střelou od mantinelu z úhlu brankáři nad rameno," popsal své gólové momenty Matouš Jelínek. Po jeho třech gólech přidali Sršni v přesilovce ještě čtvrtou trefu, když Švejdovu střelu tečoval Siváček. Hosté z Mladé Boleslavi se dočkali gólu až minutu před koncem, kdy překazil v přesilovce čisté konto domácímu brankáři Trégl. 

Kutnohorští hokejisté poznávají náročnost krajské ligy. „Soutěž je mnohem rychlejší. Před každým zápasem jsem hrozně nervózní a klepe se mi celý žaludek. Nicméně soutěž je to hratelná, ale člověk nesmí polevit. Každé zaváhání je tu hrozně znát," uvědomuje si Matouš Jelínek, který v úvodních dvou kolech zaznamenal již čtyři góly. 

Nyní čeká Sršně čtvrteční zápas v Poděbradech, kde vyjedou na led v 17.00 hodin. „Očekávám, že to bude hodně vyrovnané utkání. Tabulkově jsme na tom nyní lépe, ale i v minulé sezoně se potvrdilo, že naše zápasy jsou vyrovnané, když jsme jednou vyhráli my a jednou oni. Popereme se o to, abychom navázali na vítězství s Mladou Boleslaví a získali tři body i v Poděbradech," předeslal Matouš Jelínek.

Kutná Hora - Mladá Boleslav 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)


Branky a asistence: 11. Jelínek (Siváček), 34. Jelínek (Siváček), 45. Jelínek (Jiráň), 56. Siváček (Švejda, M. Jelínek) - 59. Trégl (Marček, Homolka). 


Kutná Hora: D. Jelínek (Kunášek) - Červinka, Chmelař, Havelka, Málek, Švejda, Křeček, L. Šváb, Glaser, Dytrych, Fišar, Javůrek, M. Jelínek, Jiráň, Meloun, Rudolfský, Sádlo, Siváček, Jiří Tvrdík I, Jan Tvrdík, M. Šváb.