První třetina začala náporem Sršňů, ve kterém se prosadil Andrle dvěma góly v rozmezí jedné minuty při jednom střídání. Nejprve ho našla přesná přihrávka Volného a poté R. Jelínka v podobné situaci. Nápor domácích pokračoval ještě asi pět minut, ale výborný brankář hostí všechny šance pochytal. Hosté vyrovnali hru, ale do první sirény se stav už nezměnil.

Druhá třetina díky zvýšené aktivitě Sedlčanských přinesla neurovnanou hru Sršňů. Aktivní napadání rozehrávky a výborné bruslení dělalo Sršňům potíže. Povzbuzení přinesla v jejím úvodu akce Lukáše Rudolfského, který přebruslil Sedlčanskou obranu, zavezl kotouč za bránu a přesně nahrál na hůl najetého obránce. Vaněk střelou z první navýšil vedení na 3:0. Před koncem druhé části ujel domácí obraně sedlčanský útočník a překonal Šimona Balhama. Sršni odpověděli téměř okamžitě. Meloun zavezl kotouč do útočného pásma, nahrál volnému Rudolfskému a ten tvrdou střelou rozsvítil na tabuli čtyřku.

Ve snaze zvrátit vývoj utkání vlétli Sedlčanští na plné obrátky do třetí části a vynucovali si převahu. Sršni však ustáli bušení soupeře, a když tlak začal polevovat, udeřili oni. Nejprve Andrle vrátil přihrávku z první třetiny Jelínkovi, který prostřelil klubko hráčů osm minut před koncem. Za další minutu Čejka přesně našel spoluhráče z obrany Vaňka, který svou druhou trefou navýšil vedení. Za další půlminutu opět Čejka přesně přihrával, tentokrát Rudolfskému a jeho druhá branka na 7:1 šest minut před koncem přinesla euforii domácích hráčů i diváků.

Tu však soupeř zchladil hned dvakrát v následující minutě. Trochu bláznivou přestřelku protáhl Rudolfský a zakončující Charvát. Poslední slovo však měli hosté, když korigovali na konečných 8:4. Sedm branek během 191 vteřin! To je jistě kuriozita. Důležitější však je tříbodový zisk Sršňů a prodloužení domácí neporazitelnosti.

„Od nás byl zápas v prvních deseti minutách kvalitní," hodnotil zápas trenér Kutné Hory František Coubal a navázal: „Hráli jsme slušně a dařilo se nám soupeře válcovat. Sedlčany poté vyrovnaly hru a druhá třetina byla taková nijaká. Hosté začali více bruslit, což jim šlo, protože mají hodně mladých hráčů. Nám se je však podařilo pokrýt, aby nám nedali branky."

Ve třetí třetině padlo hodně branek. „Se začátkem třetí třetiny nás uklidnil další gól, ale konec zápasu byl bláznivý. Byla to pořádná přestřelka pro diváky, ale kvality tam moc nebylo. Vůbec se nebránilo. Celkově si myslím, že jsme byli lepší a moc šancí jsme soupeři nedali," dodal Coubal.
První polovinu základní části uzavřou Sršni v sobotu 16. listopadu utkáním v Kralupech.

Kutná Hora – Sedlčany 8:4 (2:0,2:1,4:3)Branky a nahrávky Sršňů: Andrle (Volný), Andrle (R. Jelínek), Vaněk (Rudolfský), Rudolfský (Meloun), R. Jelínek (Andrle), Vaněk (Čejka), Rudolfský (Čejka), Charvát (Rudolfský). Kutná Hora: Balham (Karger) – Čejka, Vaněk, Krejza, Tvrdík II., Rudolfský, Charvát, Meloun, R. Jelínek, Volný, Hynek, Hetfleisch, Novotný, Kaiser, Andrle, Siváček, Tvrdík I. Trenér: František Coubal.

Hynek Macháček, Michal Pavlík