Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vánoční bilancování s trenérem Sršňů Dvořákem

Kutná Hora – Poslední trénink a hurá na Vánoce. V úterý vjeli naposledy před svátky na led kutnohorští Sršni. Ještě před tréninkem poskytl rozhovor trenér Karel Dvořák. Zmínil se o jeho dosavadním působení u týmu a plánech po Novém roce.

23.12.2009
SDÍLEJ:

Hokej II. liga: Kutná Hora - Kolín 4:6, neděle 20. prosince 2009Foto: DENÍK/ Jan Šmok

Jsou dva dny do Štědrého večera a vy stále trénujete…
Volno budeme mít na Štědrý den a po něm. Hráči budou mít čtyři dny volna a pak se zase bude trénovat. Toho volna by bylo moc, proto jsme se rozhodli udělat i dva tréninky po derby s Kolínem.

Jaký plán má tým přes Vánoce?
Trénovali jsme jedenadvacátého a dvaadvacátého, pak mají hráči čtyři dny volna. Následují tréninky sedmadvacátého, osmadvacátého a devětadvacátého. Poté pět čtyři dny volna a začneme v neděli třetího ledna přípravu na první zápas s Pískem (6. ledna – pozn.).

Jak trávíte Vánoce? Už máte koupené všechny dárky?
Já to moc neprožívám. Dárky mám hlavně pro vnučku, jinak jsem rád, že se sejde celá rodina, ale dárky hlavní nejsou.

Nejslabší články? Domácí zápasy a obrana

Pojďme bilancovat. Za Vašich 14 odkoučovaných zápasů jste získal 20 bodů z celkových devětadvaceti nasbíraných. Je to hodně nebo málo?
Některé body byly pěkný, ale hlavně mě mrzí zápasy doma. My jsme ze sedmi domácích zápasů čtyřikrát prohráli a třikrát vyhráli. Bilance i výkon venku je lepší, což si neumím vysvětlit. Některé domácí zápasy byly katastrofální, viz poslední zápas s Kolínem. Nevím, jestli nás svazuje role favorita, protože kdykoliv jsme uhráli dobrý výsledek venku, tak jsme doma dostali po palici.

Je pravda, že polovinu bodů – jedenáct – jste získali venku. Nemůže být příčinou i fakt, že venku nemusí hráči nic moc vymýšlet?
Samozřejmě. Když hrajete doma, tak se musíte tlačit do soupeře. Vždy je složitější tvořit hru, než ji bourat. S tím máme problém. Na druhou stranu jsme nováčci a kádr musí získat herní tvář. Zatím nám schází hlavně hokejovost a doma se trápíme.

Jednu chvíli jste bědoval nad tím, že má tým špatnou produktivitu. Ale v posledních třech duelech nastřílel tým 18 branek. Čím si vysvětlujete střelecké zlepšení?
Neberu Žďár (výhra 7:2 – pozn.), protože si myslím, že jim gólman moc nechytal. Mužstvo musím pochválit za výkon na Kobře (výhra 7:1 – pozn.), jelikož co tu trénuji, tak jsem byl poprvé spokojen se vším. A Kolín (prohra 4:6 – pozn.) když vedl šest jedna, tak utkání trochu podcenil a díky tomu jsme dali nějakou branku. Byl bych ale rád, kdyby produktivita šla nahoru.

Obrana je asi nejslabší článek týmu. Vy jako obránce musíte vyskakovat z kůže, když vidíte jejich chyby, navíc spousta branek padá kvůli nepokrytému brankovišti z dorážek…
Já bych řekl, že jsme takoví „saniťáci“. Měli bychom mít na sobě červený kříže, protože hrajeme moc slušně. Schází nám někdo jednodušší, kteří se s tím nepárá a nic nevymýšlí. Chybí nám taková „zabejčenost“. Naši beci si uvědomí chybu a začnou hrozně lítat, místo aby si drželi svoje pozice. Pak nastává zmatek. Potřebovali bychom i větší rváče.

Souhlasíte s tvrzením, že pokud nezachytá Malý nebo Kalousek, tak mužstvo těžko vyhraje?
Souhlasím, vždycky se hra odvíjí od gólmana. Mužstvo vždy dobrý výkon brankáře nakopne a my je máme oba na dobré úrovni, to musím zaklepat. Jinak je pravda, že výhry byly většinou jejich.

O vyrovnanosti obou brankářů není pochyb. Jakým způsobem se střídají v brance?
Když jsem přišel tak chytal Tomáš Malý, pak udělal průser a do brány se dostal Tomáš Kalousek, který také chytal dobře, ale zase odstoupil kvůli porodu manželky. Takže se vyměnili sami. Nyní jsme domluvení, že se budou střídat po dvou zápasech, aby byli v zápřahu a neměli dlouhé pauzy.

Dalším problémem je disciplína, zejména Pavel Beránek měl problémy s desetiminutovými osobními tresty, už jste si vše s ním vyjasnili?
Vyjasňujeme si to pořád. On je v tomhle trochu labilní. Po jednozápasovém trestu se zatím drží. Je to hráč, který má zkušenosti a musí si to v hlavě srovnat sám. Samozřejmě na něj apeluji a dokonce jsem mu pohrozil pokutou za nějaké ty blbosti. Teď byl třikrát vyloučen s Kolínem, ale podle mě to byly takové ptákoviny, „faulinky“. Třeba vyhozený kotouč za mantinel, nebo klepnutí hokejkou do helmy.

Kobra vyšla parádně, tvrdí Dvořák

Na které z těch čtrnácti utkání byste nejraději zapomněl?
Asi na domácí zápas s Nymburkem, kdy jsme prohráli pět nula první třetinu. Většinou jsou to domácí zápasy. Máme problémy z koncentrací na celých šedesát minut. Na hráče apeluji, hlavně při domácích zápase, že utkání nemohou vypustit už kvůli lidem. Byl bych rád, abychom vyhrávali hlavně doma.

Na které naopak vzpomínáte rád?
Jednoznačně ta již zmiňovaná Kobra, ta nám vyšla parádně.

Na lavičce při zápase vypadáte klidně. Vaše vnitřní sopka asi vybuchuje až v kabině, jako třeba po utkání doma s Pískem…
To je tím, že jsem hokej hrál. Když vám kluk přijede na střídačku a vy mu začnete nadávat, tak si v tom momentě moc neuvědomuje. Taky někdy nevydržím, ale snažím se být slušný, protože být sprostý se ke klukům nesluší. Když pak vidím, že to flákají, tak v kabině zvýším hlas, protože dělají vola jak ze mě, tak hlavně ze sebe. To vidím nerad.

V týmu jsou pardubičtí hračičkové

Hodně jste zahýbal s útoky. Například dvojice Hemský – Bláha nebo Adamec – Prachař jsou už minulostí. Jste spokojen s nynější podobou útoků?
Záleží také, kdo nám přijede z Havlíčkova Brodu, protože Adam Vylíčil je pro nás posila. Jinak bych řekl, že máme přetlak centrů. Já se snažím z Vaška Adamce udělat křídlo, zatím se mi to moc nedaří, ani Vaškovi se to moc nelíbí, ale doufám, že najdeme společnou řeč. V této soutěži mít jeden útok a ostatní jako údržbu je málo, proto jsem s tím zahýbal. Doufám, že nám dvojice jako Prachař – Beránek, Hemský – Nakládal nebo Bláha – Adamec budou fungovat. Do toho Vylíčil nebo třeba Kachlík, ale na něm je vidět, že dlouho netrénoval a moc se mu nechce pracovat. Hlavně bychom potřebovali beka, ale to se těžko shání. Já říkám, že beci v českém hokeji vymřeli. Mně se třeba líbil mladý Bělohlávek. Také bychom potřebovali, aby se uzdravil Milota Florian, což je obránce se stabilní formou.

V obraně jste z lavičky vytáhl Janatu a Šlejtra, kteří poslední dobou hrají stabilně. Jak byste zhodnotil jejich herní růst, i když jejich výkony jsou nestabilní…
Láďa Janata měl výborné zápasy a občas i méně povedené, což dokazuje, že neumí udržet formu delší dobu. Jsou to oba místní kluci a šanci mají. Ondra Šlejtr má smůlu, že je sedmý bek, a když jsou všichni zdraví, tak nehraje. U něj jsou herní výpadky větší. Já osobně doufám, že jejich výkony půjdou nahoru. Je to u nich jako na houpačce, ale to chce čas. Záleží na věku.

Jako věčný náhradník se zatím jeví Marek Musil, ale kdykoliv jste mu dal šanci, tak dal branku nebo svým výkonem přinejmenším zaujal. Plánujete jeho větší vytížení?
Marek Musil je dobrý bruslař, ale nechce moc poslouchat, co se říká na tréninku. On si to musí ujasnit v hlavě. V některých věcech se chce vyrovnávat starším spoluhráčům, ovšem na to má ještě čas. Musí si sednout na prdel. Tu šanci bude mít, dostane ji. Je na něm, jestli ji chytí za pačesy.

Všechny zápasy zatím odehrál Robert Bláha a Vít Heřmanský. Jak hodnotíte jejich výkony?
Vítek je jediný bek, který to tvrdí. Měl by se vždy naštvat a udělat pořádek. Robert Bláha by mohl dávat více gólů a ne hledat neustále lépe postaveného spoluhráče. Prostory, ze kterých se dá střílet, moc nevyužívá.

Nejlepším střelcem týmu je Petr Hemský. Je to citelná ztráta, když nemůže nastoupit do zápasu?
Samozřejmě. Petr umí hrát hokej, ale také mi u něj chybí více střelby. Jsou to s Bláhou takové pardubické hračičky. Rádi se mazlí s pukem a nejraději zakončují do prázdné brány.

Je jedno z jaké pozice půjdeme do play-off, prohlásil trenér

Pojďme k soutěži. V tabulce jste po dvaadvaceti zápasech pátí, ale zároveň tři body pod vámi je poslední Kolín. Bude těžké se dostat do play-off?
To stoprocentně. Nyní jsme se přesvědčili o tom, že můžeme s kdekým prohrát a s kdekým vyhrát. Po Novém roce se bude bojovat o každý bod a nečeká nás nic lehkého.

Pokud je cílem vybojovat play-off, tak zřejmě maximálně do sedmého místa, aby tým nenarazil na suverénní Písek…
Když budeme hrát play-off, tak se může stát kde co. Ani suverénní Písek nemusí mít takovou formu jako teď. Play-off se hraje až na začátku března. I největší favoriti můžou vypadnout.

Do konce základní části zbývá 14 zápasů. Kolik byste si přál ještě uhrát bodů?
Asi tolik, abychom se dostali do play-off. Být po skončení základní části na stejné pozici jako teď, bylo by to krásné. Ale nějaké počítání bodů jde mimo mě. Cílem je play-off a je jedno z jakého místa.

Zdroj: Michal Pavlík

23.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Sjezd Vavřineckého potoka 2017   Foto: archiv organizátorů
3

Bára Špotáková si divokou vodu radši nezkusila, za rok to možná napraví

Neštěstí nebylo opravdové, šlo pouze o cvičení.
94

Záchranné sbory zachraňovaly osoby po srážce vlaků, naštěstí šlo o simulaci

AKTUALIZOVÁNO

ON-LINE: Jan Třískala odpovídal na dotazy čtenářů

Kutná Hora - Na otázky čtenářů Kutnohorského deníku ve středu od 18 hodin odpovídal online předseda sportovní komise města Kutná Hora a trenér florbalového A týmu FBC Kutná Hora Jan Třískala.

OBRAZEM: Senioři ve Zruči nad Sázavou zasedli ke klávesnicím

Zruč nad Sázavou - Základní škola ve Zruči nad Sázavou zahájila ve spolupráci s organizací Život 90 pro seniory pokračovací kurz práce na počítači. Přihlásilo se deset zájemců. 

KRÁTCE: Chystá se další kavárnička

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Okresní fotbalové výsledky mládeže: kontumace utkání mladších žáků

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Tradiční výsledkový servis mládežnické kopané z uplynulého víkendu. Nechybí ani střelci branek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení